Перший Карпатський міжнародний екотуристичний форум

17-18 грудня 2009 р. в м. Яремче Івано-Франківської області пройшов Карпатський міжнародний екотуристичний форум. Цим заходом завершується реалізація Проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії», який впроваджується Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини від липня 2007 року та фінансується Європейським Співтовариством в рамках Програми сусідства «Румунія-Україна».

Метою форуму є розвиток міжрегіонального партнерства у сфері екотуризму на всеукраїнському та міжнародному рівнях, а також започаткування традиції обміну ідеями та пропозиціями між організаціями та фахівцями у даній сфері. Форум задумано як засіб передачі досвіду у сфері екотуризму, налагодження співпраці між представниками туристичних організацій з України та країн Європейського Союзу, обговорення питань просування екотуристичних продуктів, а також як середовище для генерування ідей щодо нових проектів у сфері розвитку екотуризму.

У форумі беруть участь представники центральних, регіональних та місцевих органів влади, фахівці в галузі туризму, охорони довкілля, представники туристичної індустрії, наукових установ та громадських організацій.

Як відзначив радник з питань туризму Джим Фленері, досвід та зацікавленість експертів з обговорюваних питань забезпечили високий фаховий рівень дискусій, що відбулися, та ідей, що озвучені на форумі.

В рамках форуму працювали тематичні секції, присвячені питанням активного туризму та збереження природоохоронних цінностей, сертифікації, стандартів та якості послуг у сфері екотуризму, брендингу, а також автентичної культури та народного мистецтва як складових ектуристичного продукту. Напрацювання секцій були презентовані загалу учасників форуму.

На міжнародному екотуристичному форумі були презентовані результати більш ніж дворічної роботи Проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії». Зокрема, учасники форуму відвідали екотуристичний візит-центр у Яремче – унікальний туристичний об’єкт, який у привабливому для відвідувачів форматі репрезентує Українські Карпати та концепції охорони довкілля.

Наслідками діяльності Проекту стали 4 тури, які охоплюють туристичні атракції на Івано-Франківщині та в повіті Марамуреш. Спільні тури стали об’єктом промоційних заходів в рамках проекту – видання та розповсюдження промоцій них видань, участі у національних та міжнародних виставках в Києві, Бухаресті, Лондоні та Берліні. Крім цього, було організовано та успішно проведено спільний ознайомчий прес-тур для оглядачів провідних українських та зарубіжних туристичних видань. Завдяки Проекту створено туристичний веб-портал області www.travelcarpathians.com та встановлено 8 інформаційних кіосків у Івано-Франківську, Коломиї, Яремче, Верховині та Бая-Маре (Румунія). З метою створення сприятливих можливостей для подальшої співпраці між українськими та румунськими партнерами відкрито Українсько-румунський туристичний ресурсний центр у Івано-Франківську.

В рамках проекту експертами напрацьовано обґрунтування відкриття пункту пропуску Шибене-Поеніле-де-суб-Мунте на українсько-румунському кордоні. А у липні 2008 року представники прикордонних громад Івано-Франківщини та Марамуреш задекларували своє прагнення до відкриття пункту пропуску, підписали меморандум про співпрацю та затвердили звернення до урядів обох країн.

Створені у рамках проекту інноваційні еколого-туристські продукти вже на даний час використовуються місцевими громадами, громадськими та комерційними структурами Івано-Франківщини та повіту Марамуреш як для промоції транскордонного регіону, так і для розвитку нових продуктів.

Основними партнерами проекту з української сторони виступили Івано-Франківська обласна державна адміністрація та Карпатський природний національний парк, а з румунської сторони – Асоціація «ЕкоЛоджік».

Як зазначила голова Правління Туристичної асоціації Івано-Франківщини Оксана Федорович, екотуристичний форум підводить підсумки масштабної роботи. Однак, ця діяльність має стати поштовхом для реалізації нових ідей, реалізації ще більш амбітних завдань, спрямованих на просування нашого регіону на міжнародних туристичних ринках. У цьому плані перед нами – величезне поле діяльності, незліченні можливості, які можна і треба використовувати.

Проект „Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії” виконувався з липня 2007 року Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини в партнерстві з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, Карпатським національним природним парком та Асоціацією „Еколоджік”, Румунія. Проект фінансується Європейським Співтовариством в рамках Програми добросусідства „Румунія-Україна” та завершується 19 грудня 2009 року. Проект мав на меті створити сприятливі умови для розвитку транскордонного туризму між прикордонними територіями Івано-Франківської області України та повіту Марамуреш Румунії.

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти