Без кордонів: мережа природних маршрутів у Східних Карпатах

Донор Програма прикордонного співробітництва ЄІСП «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» на 2007-2013 роки
Роль у проекті Партнер
Партнери Центр соціальних і ділових ініціатив м. Яремче – основний виконавець, Карпатський національний природний парк (Україна), Адміністрація природного парку «Марамуреські гори», Асоціація «Еколоджік», (Румунія)
Період виконання 1 червня 2012 – 31 травня 2014
Територія діяльності Івано-Франківська область України; Повіт Марамуреш Румунії

Проектом було розроблено 12 пакетів (бізнес-планів) турів, заснованих на можливостях дослідження Карпатської природи (по 6 для кожного транскордонного регіону).

З метою спільного планування розвитку та формування маркетингової стратегії природного туризму Східних Карптат було створено комітет зі стратегічного планування проекту. В ході проекту відбулося 4 засідання комітету (2 в Україні та 2 в Румунії), де було обговорено та затверджено спільну стратегію розвитку природного туризму, питання спільного бренду, методи та конкретні інструменти інформаційно-промоційної кампанії для просування туризму, заснованого на природному потенціалі Східних Карпат. Стратегія розвитку природного туризму Східних Карпат була обговорена в ході консультацій з громадськістю в Україні (2 сесії консультацій, 103 учасники) та в Румунії (2 сесії консультацій, 83 учасники).

Проектом було здійснено низку інфраструктурних покращень, задля максимального використання потенціалу територій природних парків для дослідження природи Східних Карпат по різний бік кордону. Були вивчені та опрацьовані чотири маршрути протяжністю 48,9 км в Карпатському національному природному парку (Україна). У Марамуреському природному гірському парку було досліджено маршрути та сплановано покращення для мережі маршрутів загальною протяжністю 172км і 31 км для тематичних маршрутів.

На території Карпатського національного природного парку (Україна) були встановлені наступні елементи інфраструктури для поліпшення доступу відвідувачів: 1) облаштовані 6 місць для пікніків; 2) встановлено дощатий пішохідний міст на місці водно-болотних угідь «Болото Рудяк» в лісовому господарстві Ворохтянське; 3) встановлені 2 еко-туалети вздовж пішохідних маршрутів; 4) встановлені сходи і захисні огорожі на досліджених маршрутах; 5) встановлені 3 оглядові вежі для спостереження за ссавцями та птахами.

На румунській стороні діяльності проекту в Марамуреському гірському природному парку були відновлені 4 оглядові вежі для спостереження за птахами та ссавцями. Було також ознаковано стежки туристичних маршрутів: встановлені 300 вказівників та 40 інформаційних та інтерпретаційних стендів вздовж чотирьох пішохідних маршрутів на території Карпатського національного природного парку (Україна). Крім того, інформаційно-інтерпретаційні стенди були встановлені в містах і селах, які знаходяться на території парку.

В рамках проекту були розроблені проектні документації для спорудження в майбутньому трьох об’єктів. Це, зокрема, з української сторони: 1) Техніко-економічне обґрунтування та проектна модель місця для еко-табору; 2) Проектно-кошторисна документація для освітнього центру природи в урочищі Заросляк на території Карпатського національного природного парку; з румунської сторони: Техніко-економічне обґрунтування традиційного туристичного села в районі Бистра на території Марамуреського гірського природного парку.

Проектом було підготовлено і видано багаточисельним накладом низку інформаційно-промоційних матеріалів для просування природного туризму Східних Карпат. Крім того, був розроблений та презентований на всіх публікаціях та візуальних елементах проекту новий спільний динамічний бренд / візуальний стиль природного туризму в Східних Карпатах у вигляді саламандр, що рухаються довкола сонця. Для просування природного туризму в Східних Карпатах було організовано ознайомчий візит представників туристичних компаній з Румунії та України до цільових природних парків (серпень 2013, 10 учасників).

На заключному етапі реалізації проекту була проведена міжнародна конференція «Еко-і природний туризм: зміцнення співробітництва між установами з охорони природи, туристичного бізнесу та місцевих громад» (квітень 2014, Яремче, 236 учасників.

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти