Карпатські вузькоколійки

Донор Програма прикордонного співробітництва ЄІСП «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» на 2007-2013 роки
Роль у проекті Основний виконавець
Партнери Адміністрація Марамуреського гірського природного парку (Румунія), Вигодська селищна рада Долинського р-ну Івано-Франківської обл., Івано-Франківська облдержадміністрація (Україна)
Період виконання 1 листопада 2013 – 31 грудня 2015
Територія діяльності Івано-Франківська обл. України, Повіт Марамуреш Румунії

Проект ставив за мету розбудову туристичної привабливості Прикарпаття та повіту Марамуреш через створення нових туристичних атракцій навколо культурної та природної спадщини транскордонного регіону та просування їх на ринку.

Найбільш визначним результатом проекту стало створення Центру спадщини Вигодської вузькоколійки – унікального інтерпретаційного центру місцевої історичної та природничої спадщини. Зокрема, проектом розроблено концепцію експлуатації центру, створено концептуальний дизайн інтерпретаційної експозиції та виготовлено стенди експозиції.

Центр розміщено у реконструйованій в рамках проекту будівлі колишньої резиденції фундатора Вигодської вузькоколійки барона фон Поппера. Центр повністю умебльовано та устатковано аудіо та відео обладнанням, інтерактивними стендами та експонатами. Тут також діє сучасний кінозал та крамниця місцевих сувенірів.

Невід’ємною частиною експозиції став також унікальний фільм, спеціально створений в рамках проекту, перекладений та озвучений 5-ма мовами. Фільм транслюється виключно в кінозалі центру та інтерпретує місцевість, природу, географічні та історичні факти, місцеві традиції та цінності.

Створено також 8 коротких інтерпретаційних відео (4 з них перекладено 5-ма мовами), що транслюються з моніторів, вмонтованих у виставкові стенди центру («нора», «дупло», «паротяг» тощо).
Виготовлено та встановлено на стратегічних автошляхах в напрямку до Центру спадщини, при в’їзді до селища Вигода та в центральній його частині промоційні біл-борди, що інформують про центр його потенційних відвідувачів.

Розроблено спеціальний веб-сайт для промоції новоствореного Центру спадщини та Карпатських історичних вузькоколійок (www.carpathian-heritage-railways.com).

До інших важливих результатів проекту належать: досліджені 2 маршрути в Марамуреському природному парку з метою виявлення прогалин та проблем для подальшого їх вирішення та загального покращення інфраструктури парку, прокладено GPS координати, здійснено коректування і маркування маршрутів. Були встановлені 32 вивіски з вказівниками і 3 інформаційні панелі, відновлено 2 мости і 1 місце відпочинку біля води, уздовж маршрутів. Крім того, було закуплено і встановлено в центрі для відвідувачів Палтінул систему вольтової панелі сонячних батарей. В цілому були відремонтовані і відновлені 2 маршрути довжиною 73 км на території Марамуреського природного парку.

В рамках проекту було здійснено маркетингове дослідження ринкового потенціалу туризму заснованого на спадщині Карпатських вузькоколійок (Вигодської вузькоколійки в Україні та вузькоколійки «Моканіта» у Вішеу-де-Сус Румунії) та підготовлено звіт за результатами дослідження.

Партнери разом підготували та затвердили спільну стратегію збереження та просування спадщини Карпатських вузькоколійок.

Також було підготовлено низку промоційних матеріалів: 1) промоційні ліфлети та плакати англійською мовою, 2) багатомовний туристичний путівник Вигоди та довколишньої місцевості; 3) багатомовний туристичний путівник Марамуреського природного гірського парку; 4) багатомовні мапи для активного туриста-відвідувача Вигоди та Марамуреського парку.

Було розроблено візуальний стиль для Центру Спадщини Вигодської вузькоколійки, виготовлено різноманітні промоційні елементи з символікою Центру для ефективного його запуску: футболки, ручки, сумки, подарункові пакети, настінні та настільні календарі, флешки, сувенірні чашки тощо.

Впродовж життя проекту було організовано та проведено: 1) 4 засідання його наглядової ради, 2) тренінг-семінар для працівників Центру спадщини Вигодської вузькоколійки та представників туристичної галузі Долинського району Івано-Франківської обл. України (23 учасники), 3) тренінг-семінар для представників туристичної галузі Вішеу де Сус повіту Марамуреш Румунії (15 учасників); 4) стаді-тур зацікавлених представників України до Марамуреського природного парку (Румунія) з метою вивчення досвіду використання туристичного потенціалу діючої історичної вузькоколійки Вішеу-де-Сус та паротяга Моканіта (18 учасників); 5) спільний промоційний тур оглядачів провідних туристичних видань та туроператорів з метою просування туризму, заснованого на спадщині історичних вузькоколійок (16 учасників, 9 промоційних статей обсягом 36 сторінок А4 загальним накладом понад 555 000 примірників); 6) зустріч операторів Карпатських вузькоколійок (57 учасників, Яремче, Україна), де був підписаний меморандум про заснування транскордонної мережі Карпатських історичних вузькоколійок та підтримано резолюцію щодо бачення розвитку та підтримки спадщини вузькоколійок Карпат.

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти