Місцевий розвиток та передумови відкриття пункту пропуску та будівництва автодороги через румунсько-український державний кордон в межах населених пунктів Шибене (с.Зелене) Верховинського району Івано-Франківської області та Поеніле-де-суб-Мунте повіту Марамуреш Румунія

Донор Програма прикордонного співробітництва ЄІСП «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» на 2007 – 2013 роки
Роль у проекті Партнер
Партнери ГО «Агентство з розвитку приватної ініціативи» (основний виконавець), Івано-Франківська облдержадміністрація, Верховинська районна рада (Україна), Асоціація «Іван Креван», мерія с. Поеніле де суб- Мунте (Румунія)
Період виконання 1 квітня 2012 – 30 червня 2014
Територія діяльності Івано-Франківська область України; Повіт Марамуреш Румунії

В результаті проекту було розроблено проектно-кошторисну документацію будівництва автодороги с. Ільці – Шибене та проектно-кошторисну документацію для будівництва споруд та будівель пункту пропуску, проведено дослідження техніко-економічних аспектів будівництва дороги та відкриття пункту пропуску, здійснено оцінку впливу даного будівництва на навколишнє середовище (ОВНС). Готова документація передана Івано-Франківській облдержадміністрації для застосування при будівництві зазначених об’єктів. В ході лобістської кампанії команда проекту добилася включення відкриття пункту пропуску та будівництва автодороги до заходів Державної цільової соціальної програми розвитку в Україні спортивної та туристичної інфраструктури у 2011-2022 роках відповіднодо постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 р. № 807, що дозволяє залучити на ці заходи в межах вказаної державної цільової програми 708 млн. грн.

Крім того проектом зроблено низку заходів для підвищення економічної спроможності місцевих громад, в т.ч. видання та поширення Мапи інвестора Івано-Франківської області та промоційної брошури “Invest In Ivano-Frankivsk region”; здійснено стратегічне планування розвитку Верховинського району та Рущанської Долини: вивчення думки суб’єктів господарювання Верховинського району (України) та Рущанської Долини (Румунії), підготовка профілів громад та стратегічного плану економічного розвитку Верховинського району та Рущанської долини; підготовка коротких презентаційних видань.

Також було створено окрему базу даних місцевих постачальників товарів, робіт та послуг www.hutsul.biz, в межах якої представлено понад 300 компаній, що здійснюють діяльність у сферах промислового виробництва, сільського господарства та надання послуг, в т.ч. і у сфері туризму.

Туристична Асоціація Івано-Франківщини як партнер проекту сприяла компанії-підряднику у виконанні ОВНС будівництва ділянки дороги Ільці – Шибене та відкриття пункту пропуску державного кордону Шибене – Поеніле-де-Суб-Мунте. Зокрема нею було визначено та вивчено потенційні ризики впливу на навколишнє середовище зазначеного будівництва.

Також ТАІФ відповідала за організацію процесу стратегічного планування розвитку місцевих громад, спираючись на свій попередній досвід співпраці з цільовими громадами по різний бік кордону. Асоціацією були організовані усі засідання стратегічного комітету, а також громадські слухання у цільових регіонах, завдяки чому понад 200 зацікавлених представників громад брали безпосередню участь у підготовці документу Стратегії, розділяючи відповідальність за формування майбутнього своїх громад.

Також після завершення процесу стратегічного планування був створений спільний комітет з моніторингу впровадження стратегії за участю представників основних зацікавлених сторін з обох цільових регіонів проекту. Діяльність комітету регламентує Угода про співпрацю, підписана у червні 2014 року між представниками прикордонних громад – мерією Поеніле-де-Суб-Мунте та Верховинською районною радою.

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти