Створення та просування мережі транскордонного туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії

Донор Програма добросусідства ЄС «Румунія – Україна»
Роль у проекті Основний виконавець
Партнери Карпатський національний природний парк, Івано-Франківська облдержадміністрація (Україна), Асоціація «Еколоджік» (Румунія)
Період виконання 19 липня 2007 – 19 грудня 2009
Територія діяльності Івано-Франківська обл. України; Повіт Марамуреш Румунії

В рамках проекту було збудовано та відкрито сучасний Екотуристичний візит центр на території Карпатського національного природного парку. Центр відіграє роль офісу туристичної інформації, музею місцевої природи та етнографії, а також кінозалу для демонстрації спеціально створеного інтерпретаційного фільму про місцевість, яку відкриває для себе відвідувач. Були розроблені бізнес-план діяльності Центру і навчальні матеріали для його персоналу.

Створено українсько-румунський ресурсний центр, що містить базу даних організацій-партнерів з обох прикордонних регіонів, допомогає налагодити зв’язок з румунськими колегами й адмініструє електронний веб-портал для еко-туристів.

Придбано та встановлено інформаційні сенсорні кіоски в 8 місцях діяльності проекту по різний бік кордону, з ГІС-системою для надання інформаційних послуг індивідуальним відвідувачам. Проведено 2 навчальні поїздки та 2 тренінги для представників туристичної галузі до України та Румунії, задля підвищення якості послуг і побудови транскордонної співпраці. Розроблено і передано місцевим туристичним операторам для подальшого використання і обслуговування 4 спільних румунсько-українських тури, що засновані на місцевій культурній спадщині, дерев’яній архітектурі, високогірних сходженнях та дослідженні місцевої природи.

Розроблено та розповсюджено між туроператорами по різний бік кордону посібник зі створення екотуристичних продуктів, проведено маркетингове дослідження потенційних ринків еко-туризму з вивченням думки представників бізнесу. Створено і поширено спеціальні промоційні матеріали (кишенькові туристичні путівники англійською та німецькою мовами, промоційні брошури чотирьох турів, пішохідні мапи для активних туристів, мандрівників Східними Карпатами, інформаційні листівки турів і плакати. Організовано спільні поїздки на міжнародні й національні туристичні виставки з метою популяризації нових туристичних продуктів, розроблених в рамках проекту.

Організовано міжнародний ознайомчий тур туристичних оглядачів та туроператорів для промоції туристичних можливостей двох транскордонних регіонів (12 учасників, опубліковано 7 промоційних
статей, обсягом 24 сторінки та загальним накладом близько 180 000 примірників).

Організовано та проведено перший міжнародний Карпатський екотуристичний форум за участю 200 представників туристичного бізнесу з різних країн.

Підготовлено попереднє техніко-економічне обґрунтування для відкриття пункту пропуску державного кордону між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії та проведено лобістську кампанію з даного питання.

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти