Перший в Україні еко-туристичний візит-центр створено у Яремче

У 2007 – 2009 роках у Яремче в рамках проекту Туристичної Асоціації Івано-Франківщини «Створення та просування мережі транскордонного туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії» за підтримки ЄС було реконструйовано будівлю старої контори Карпатського національного природного парку (КНПП). Це стало початком історії першого в Україні екотуристичного візит-центру.

Ідея створення візит-центру у Яремче – одному з найбільш відвідуваних туристичних міст Прикарпаття,- народилася у команди ТАІФ задовго до його спорудження. Його проект створювався за зразком подібних візит-центрів у Західній Європі, тому впевненість в успіху такого центру в Яремче не викликала сумніву. Саме впевненість в успіху, важливість та очевидна практична користь ідеї допомогла нашій організації успішно здійснити свій перший проект з інфраструктурним компонентом, найвизначнішим результатом якого стала ошатна будівля у центрі міста Яремче, яку місцева громада зможе використовувати для свого розвитку ще десятки років поспіль. З 2009 року візит-центр гостинно запрошує гостей до себе сім днів на тиждень 365 днів у рік.

Карпатський національний природний парк як партнер проекту був найбільше зацікавлений у започаткуванні унікального туристичного об’єкту, який репрезентуватиме місцевість та концепції охорони довкілля у привабливому та цікавому для відвідувачів форматі та покликаний затримати туриста у громаді хоча би на день. Таким чином зростатиме популярність КНПП, і як наслідок, збільшуватиметься кількість відвідувачів Яремче.

В концепції центру лежить інтерпретація місцевої природи та демонстрація можливостей території для екотуризму. Якість інтерпретації підсилює враження туристів від місцевості, яку вони відвідують, формує відповідний досвід, забезпечує яскраві асоціації, що запам’ятовуються, викликають подальші позитивні відгуки та заохочують до повторного візиту, а окрім того, спонукає гостей дбати про місцевість, яку вони відвідують, дбайливо ставитись до довкілля та місцевої культури. Екотуристична інформація, подана в центрі, попереджає про можливу шкоду, яку можуть завдати довкіллю відвідувачі, та пропонує інші альтернативи.

Що ж саме зустрічає гість, завітавши до нашого центру?

На першому поверсі візит-центру до послуг відвідувачів експозиція, що інтерпретує місцевість на території КНПП, місцеву гуцульську культуру, особливості природи та екологічної поведінки на ній. Тут можна Побачити Чорногору в мініатюрі: це модель Чорногірського хреба за загартованим склом, ступивши на який, ти ніби «долаєш» найвищі вершини українських Карпат – Говерлу, Піп Іван, Петрос…. Далі – можна обрати маршрути за допомогою електронних мап, відкрити таємниці карпатських гірських масивів та водойм, відчути себе у гірському лісі, отримати брошури, мапи й іншу корисну літературу.

Сучасний мультимедійний конференц-зал розташований на другому поверсі будівлі. Зал дозволяє зібрати разом 80 осіб, не порушуючи комфорту перебування, проводити ділові зустрічі та конференції. Лише у конференц-залі візит-центру відвідувачам запропонують перегляд ексклюзивного демонстраційного фільму про географію, історію, етнографію та туристичні атракції Карпатського регіону, створеного спеціально для цього центру. Цей фільм доступний для перегляду шістьма мовами (українською, англійською, німецькою, румунською, польською та російською).

Водночас навколо відвідин візит-центру можна вибудувати цілоденне перебування у Карпатському національному природному парку – пройти стежкою Довбуша, оглянути вольєри з дикими тваринами, побувати на водоспаді та сувенірному ринку, а також дослідити ознакований веломаршрут чи взяти участь у велоекскурсії, відчувши себе мешканцем «ВелоКраїни».

Станом на серпень 2016 року Яремчанський екотуристичний візит-центр прийняв близько сорока тисяч подорожуючих: сімей, учнівських та студентських груп та колективів та допоміг їм отримати задоволення і зробити свій відпочинок більш змістовним. Колектив візит-центру – це фахівці КНПП, з багаторічним досвідом роботи, знавці місцевої природи та культури, що проводять захоплюючі пізнавальні екскурсії, надають відвідувачам усю необхідну туристичну інформацію та дбають про розвиток центру. Символічно, що першими гостями центру були саме посли Європейського Союзу, які зробили свій перший запис у його книгу відгуків та пропозицій. Нині ця велика книга вже переповнена словами подяки та щирими побажаннями відвідувачів.

«Вважаю, що кожен, хто відчуває свою причетність до розвитку екотуризму в Україні, або просто є фанатом активного екологічного відпочинку, повинен хоч один раз відвідати Яремчанський екотуристичний візит-центр. У нас в Україні мало гарних прикладів, тому за досвідом треба їхати сюди. Пригадую, що заняття секції екотуризму на першому екотуристичному форумі у 2009 році в Яремче проходили у тоді щойно відкритому візит-центрі. Одразу після форуму найактивніші його учасники створили Українську асоціацію активного та екологічного туризму, що допомагає розвиватися пригодницькому і екологічному туризму в Україні» – Сергій Підмогильний, голова Української асоціації активного та екологічного туризму.

Читайте також

Природні маршрути Східних Карпат: крок ...

6 May 2018

Історичний гомін минулого в новітніх ...

6 May 2018

В Україні немає місця схожого ...

6 May 2018

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти