Відбулося урочисте відкриття проекту «Східноєвропейські перлини»

Проект офіційно стартував 1 серпня 2013 року і його реалізація триває повною мірою, проте саме 30 жовтня ц.р. в Івано-Франківську вдалося зібрати разом усіх багаточисельних його партнерів, місцевих та закордонних гостей, прямо та опосередковано зацікавлених у результатах цієї довгоочікуваної ініціативи для громад шести Східно-європейських міст.

Учасниками події стали представники організацій, у партнерстві з якими виконується проект, – виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Коломийської міської ради, Управління туризму департаменту “Євро 2012” Львівської міської ради (Україна), Люблінської регіональної туристичної організації, Фундації Академія Обивательська (Польща) і виконавець проекту – Туристична Асоціація Івано-Франківщини (Україна). Захід особисто відвідала Консул Генерального консульства Республіки Польщі у Львові. Зустріч об’єднала представників державної влади та місцевого самоврядування, фахівців у галузі туризму, краєзнавства, митців та небайдужих міських мешканців, готових генерувати власні ідеї, ініціювати створення унікальних туристичних продуктів, зберігаючи культурні скарби та, водночас, застосовуючи історичні надбання для розвитку своїх міст як дестинацій культурного туризму і в кінцевому рахунку – для підвищення добробуту своїх громад.
Відкриття відбулося у форматі презентацій, обміну думками та прес-конференції. Учасники зустрічі мали змогу ознайомитися з проектом і його очікуваними результатами, також їм була представлена діяльність міст-учасників проекту в напрямку розвитку та просування туризму, заснованого на урбаністичній культурній та історичній спадщині.
Нагадаємо, що проект «Східноєвропейські перлини: створення та просування продуктів міського культурного туризму у транскордонному просторі» здійснюється за співфінансування ЄС в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна на 2007-2013 роки. Його діяльність триватиме до кінця січня 2015 року, а його територія реалізації охоплює Східну Польщу та Західну Україну.
Метою проекту є збільшення щорічної кількості туристів, які відвідують шість обраних міст Західної України та Східної Польщі (Львів, Івано-Франківськ, Коломия, Люблін, Замосць та Пшеворськ).
Автор проекту, голова Туристичної асоціації Івано-Франківщини Оксана Федорович так обґрунтувала його важливість:
«Для усіх цільових міст проекту розвиток туризму є визначальною економічною складовою та суттєво впливає на розвиток навколишніх територій. Сумарно в цих містах проживає біля 1,5 млн. населення, та приблизно така ж кількість гостей відвідує їх щороку! Тут знаходиться більше трьох тисяч визначних історичних та архітектурних пам’яток. Історичні центри Львова та Замосці, що знаходиться поруч з Любліном, а також околиця Коломиї (с. Нижній Вербіж), включені до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. А Івано-Франківськ має свої особливі принади, як і маленьке містечко Пшеворськ. Завдяки спільній історії, усі ці міста по обидва боки кордону дуже подібні через проживання етнічно схожих громад та їхньої транскордонної економіки. Але – це різні міста з т.з. розміру та розташування.
З іншого боку за даними Всесвітньої туристичної організації, індивідуальні туристи складають до 70% від загальної кількості туристів у світі і дають найбільший дохід при незначних втратах. Отже, на кошти, витрачені індивідуальним туристом, місцеві громади можуть розраховувати без перебільшення, і було б недалекоглядно ігнорувати цей сегмент ринку».
Тож родзинкою проекту стане створення аудіо-турів, що передбачають здійснення самостійних пішохідних мандрівок без гіда з прослуховуванням цікавих аудіо екскурсій через портативні медіа-пристрої, у супроводі детальних карт історичних частин цих міст, які відображатимуть маршрути та місця зупинок під час аудіо-турів, а також пояснюючих та інформаційних покажчиків та вказівників вздовж маршрутів аудіо-турів.
Детальну інформацію про проект можна отримати за посиланням: http://www.www.www.taif.org.ua/uk/component/content/article/45-vidkryttia-proektu-lskhidnoievropeiski-perlyny-stvorennia-ta-prosuvannia-produktiv-miskoho-kulturnoho-turyzmu-v-transkordonnomu-prostorir.html. З додатковими запитаннями щодо проекту просимо звертатися до Ірини Новосільської (координатор проекту) та Лади Маланій (експерт проекту з питань маркетингу), тел. +380342542950, +380507252863, +380 971841870, емейл: office@www.www.taif.org.ua.

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти