Для туристів на Долинщині незабаром запрацює Центр спадщини Вигодської вузькоколійки

У лютому 2014 року Долинська районна рада підтримала ініціативу Вигодської селищної ради і ГО «Туристична асоціація Івано-Франківщини», передбачивши субвенцію селищній раді в районному бюджеті на співфінансування реконструкції будівлі Центру спадщини Вигодської вузькоколійки у рамкам проекту транскордонного співробітництва «Карпатські вузькоколійки» у розмірі 250 тис. грн.

Вже навесні розпочнуться роботи з реконструкції колишньої літньої резиденції засновника вигодської вузькоколійки барона Леопольда Поппера фон Подгарі, збудованої ще у 1855 році. На базі відреставрованого приміщення буде створено Центр спадщини Вигодської вузькоколійки, що покликаний разом з Карпатським трамваєм стати унікальною туристичною атракцією у нашому регіоні.

Автори проекту переконані, що Центр слугуватиме причиною приїзду туристів, урізноманітнить відпочинок, пожвавить місцевий бізнес, і тим самим збільшить доходи жителів в майбутньому. В Центрі Спадщини буде розміщено інтерактивну виставкову залу, кінотеатр, туристично-інформаційний офіс, крамницю місцевих сувенірів та кафетерій.

Проектом передбачено виготовлення промоційних продуктів про Долинський район, а саме цікавий документальний фільм про історію вузькоколійної залізниці, розвиток деревообробної індустрії в районі, видання брошур, плакатів, листівок та туристичні мапи про місцевість довкола, виготовлення та розміщення рекламних щитів на основних регіональних автодорогах, проведення ознайомчих рекламних турів для тур-операторів та журналістів, які розкажуть про нові можливості пізнавального, захоплюючого відпочинку на Бойківщині широкому колу потенційних туристів як вітчизняних так і іноземних. Також буде проведено навчання для місцевих надавачів туристичних послуг: власників ресторанів, колиб, готелів, садиб, екскурсоводів аби розповісти про нові туристичні атракції, нові можливості співпраці для налагодження якісної роботи та стабільного заробітку в майбутньому.

Проект передбачає посилення транскордонної україно-румунської співпраці шляхом обміну досвідом, адже у Вісеу-де-Сус (Румунія) діє аналогічна вузькоколійка – паротяг «Маконіта», яка стала основною туристичної атракцією та приносить значні прибутки для місцевої громади – власникам садиб, закладам громадського харчування, гідам, Марамуреському гірському природньому парку та іншим зацікавленим сторонам.

Довідково:

Проект розпочався у листопаді 2013 року і триватиме до серпня 2015 року. Автором та виконавцем проекту є ГО «Туристична асоціація Івано-Франківщини», партнерами з української сторони виступають Вигодська селищна рада та управління з упровадження економічних реформ, євроінтеграції та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, з румунської – Адміністрація Марамуреського гірського природнього парку в рамках Програми прикордонного співробітництва Угорщина – Словачинна – Румунія – Україна 2007-2013 Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства. В обласному бюджеті на 2014 рік передбачено субвенцію на Вигодську селищну раду у розмірі 250 тис .грн. на співфінансування реконструкції будівлі Центру спадщини Вигодської вузькоколійки.

Останні новини

Відкривати для світу Карпатських птахів
26 Квітня 2018
Читати новину

Що треба знати про Івано-Франківськ, щоб приїхати сюди і закохатися в нього назавжди?
26 Квітня 2018
Читати новину

Ми об’їздили майже півсвіту, аби привезти сюди нові ідеї
26 Квітня 2018
Читати новину

Читайте також

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Установча конференція проекту «Об’єднані спадщиною»

4 February 2022

Руїни чи Свідки минулого? Установча ...

17 January 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти