Для туристів на Долинщині незабаром запрацює Центр спадщини Вигодської вузькоколійки

У лютому 2014 року Долинська районна рада підтримала ініціативу Вигодської селищної ради і ГО «Туристична асоціація Івано-Франківщини», передбачивши субвенцію селищній раді в районному бюджеті на співфінансування реконструкції будівлі Центру спадщини Вигодської вузькоколійки у рамкам проекту транскордонного співробітництва «Карпатські вузькоколійки» у розмірі 250 тис. грн.

Вже навесні розпочнуться роботи з реконструкції колишньої літньої резиденції засновника вигодської вузькоколійки барона Леопольда Поппера фон Подгарі, збудованої ще у 1855 році. На базі відреставрованого приміщення буде створено Центр спадщини Вигодської вузькоколійки, що покликаний разом з Карпатським трамваєм стати унікальною туристичною атракцією у нашому регіоні.

Автори проекту переконані, що Центр слугуватиме причиною приїзду туристів, урізноманітнить відпочинок, пожвавить місцевий бізнес, і тим самим збільшить доходи жителів в майбутньому. В Центрі Спадщини буде розміщено інтерактивну виставкову залу, кінотеатр, туристично-інформаційний офіс, крамницю місцевих сувенірів та кафетерій.

Проектом передбачено виготовлення промоційних продуктів про Долинський район, а саме цікавий документальний фільм про історію вузькоколійної залізниці, розвиток деревообробної індустрії в районі, видання брошур, плакатів, листівок та туристичні мапи про місцевість довкола, виготовлення та розміщення рекламних щитів на основних регіональних автодорогах, проведення ознайомчих рекламних турів для тур-операторів та журналістів, які розкажуть про нові можливості пізнавального, захоплюючого відпочинку на Бойківщині широкому колу потенційних туристів як вітчизняних так і іноземних. Також буде проведено навчання для місцевих надавачів туристичних послуг: власників ресторанів, колиб, готелів, садиб, екскурсоводів аби розповісти про нові туристичні атракції, нові можливості співпраці для налагодження якісної роботи та стабільного заробітку в майбутньому.

Проект передбачає посилення транскордонної україно-румунської співпраці шляхом обміну досвідом, адже у Вісеу-де-Сус (Румунія) діє аналогічна вузькоколійка – паротяг «Маконіта», яка стала основною туристичної атракцією та приносить значні прибутки для місцевої громади – власникам садиб, закладам громадського харчування, гідам, Марамуреському гірському природньому парку та іншим зацікавленим сторонам.

Довідково:

Проект розпочався у листопаді 2013 року і триватиме до серпня 2015 року. Автором та виконавцем проекту є ГО «Туристична асоціація Івано-Франківщини», партнерами з української сторони виступають Вигодська селищна рада та управління з упровадження економічних реформ, євроінтеграції та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, з румунської – Адміністрація Марамуреського гірського природнього парку в рамках Програми прикордонного співробітництва Угорщина – Словачинна – Румунія – Україна 2007-2013 Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства. В обласному бюджеті на 2014 рік передбачено субвенцію на Вигодську селищну раду у розмірі 250 тис .грн. на співфінансування реконструкції будівлі Центру спадщини Вигодської вузькоколійки.

Останні новини

Відкривати для світу Карпатських птахів
26 Квітня 2018
Читати новину

Що треба знати про Івано-Франківськ, щоб приїхати сюди і закохатися в нього назавжди?
26 Квітня 2018
Читати новину

Ми об’їздили майже півсвіту, аби привезти сюди нові ідеї
26 Квітня 2018
Читати новину

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти