Еко-туристичний візит-центр відчинив двері для посла європейської комісії та послів трьох європейських держав

21 травня 2009 р. під час святкування Днів Європи в Україні у м. Яремчі Івано-Франківської області у щойно збудованому еко-туристичному візит-центрі, одному з найсучасніших в Україні, відбулася прес-конференція з керівником Представництва Єврокомісії та Послами Туреччини, Греції, Великобританії в Україні. Головною темою прес-конференції став розвиток транскордонного, зеленого та вело-туризму.

Відвідини делегацією Представництва Європейської Комісії еко-туристичного візит-центру, створеного на базі Карпатського Національного природного парку (КНПП) за фінансування Європейської Комісії, розпочалося з екскурсії виставковою експозицією природи, історії, етнографії та фольклору Гуцульщини. Головною метою створення та функціонування візит – центру у м.Яремчі є сприяння розвитку привабливого еколого-туристичного іміджу території КНПП. На сьогодні – це єдиний туристичний об’єкт, який репрезентує не тільки місцевість, а і сучасні концепції охорони довкілля у привабливому та цікавому для відвідувачів форматі. Екскурсію провели представники проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повіту Марамуреш Румунії» та заступник директора КНПП Олександр Киселюк.

У мультимедійному конференц-залі делегація Представництва Європейської Комісії мала змогу вперше в історії візит-центру здійснити знайомство з Карпатами через перегляд демонстраційного фільму про географію, історію, етнографію туристичні атракції Карпатського регіону. Цей фільм було створено та озвучено 6-ма мовами (українською, англійською, німецькою, румунською, польською та російською) в ході проекту, як і сам візит-центр та інші промоційні продукти: кишенькові путівники Карпатами, туристичний веб-портал www.travelcarpathians.com, інформаційні кіоски для подорожуючих.

По завершенні кіноперегляду, який дозволив першим шановним гостям візит-центру ознайомитися з географічними, історичними, культурними особливостями Карпат, голова «Туристичної Асоціації Івано-Франківщини», керівник проекту Оксана Федорович зробила огляд туристичного потенціалу Івано-Франківської області.

У ході прес-конференції Представники Європейської Комісії та керівники проектів «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму» та «ВелоКраїна», а також представники міської ради м. Яремче мали змогу висловити своє бачення стану та перспектив розвитку українського туризму та туризму Карпатського регіону зокрема. У відповідь на одне з запитань журналістів: «Чи є, на Ваш погляд, Україна Європейською країною?», – Голова Представництва Європейської Комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра сказав: «Європа, на мою думку, – це і цей сучасний візит-центр, і можливість комфортного екологічного туризму в цьому місті, яке ми відвідуємо». Також він зауважив, що Європейська Комісія підтримуватиме проекти, спрямовані на розвиток екологічного та велосипедного туризму в Карпатах, але якщо Україна хоче залучити більше іноземних туристів, то повинна активніше працювати над створенням відповідної інфраструктури.

Не можна не зауважити, що новостворений візит-центр є сучасним та функціональним закладом, унікальним на сьогодні в Україні, покликаний затримати туристів в регіоні, максимально зацікавивши їх еко-туристичними принадами краю. Зручний мультимедійний конференц-зал дозволяє зібрати разом 80 осіб, не порушуючи комфорту перебування.

Уже з наступного дня після відвідин делегації Представництва Європейської Комісії візит-центр почав жити яскравим та самобутнім життям. Відвідувачі щодня приходять до візит-центру, щоб переглянути пізнавальний фільм про Карпати, отримати безкоштовно чи придбати за помірну ціну інформаційні та промоційні матеріали, відвідати кімнату-музей Гуцульщини. Перші почесні гості візит-цетру – голова Представництва Європейської Комісії в Україні та Посли трьох Європейських держав, – зробивши запис в книзі почесних гостей візит-центру, перегорнули нову сторінку у діяльності Карпатського Національного парку.

Екотуристичний вiзит-центр створено в рамках проекту „Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії” виконується з липня 2007 року Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини в партнерстві з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, Карпатським національним природним парком та Асоціацією „Еколоджік”, Румунія. Проект фінансується Європейським Співтовариством в рамках Програми добросусідства „Румунія-Україна” та розрахований на 20 місяців. Проект має на меті створити сприятливі умови для розвитку транскордонного туризму між прикордонними територіями Івано-Франківської області України та повіту Марамуреш Румунії.

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти