Еко-туристичний візит-центр відчинив двері для посла європейської комісії та послів трьох європейських держав

21 травня 2009 р. під час святкування Днів Європи в Україні у м. Яремчі Івано-Франківської області у щойно збудованому еко-туристичному візит-центрі, одному з найсучасніших в Україні, відбулася прес-конференція з керівником Представництва Єврокомісії та Послами Туреччини, Греції, Великобританії в Україні. Головною темою прес-конференції став розвиток транскордонного, зеленого та вело-туризму.

Відвідини делегацією Представництва Європейської Комісії еко-туристичного візит-центру, створеного на базі Карпатського Національного природного парку (КНПП) за фінансування Європейської Комісії, розпочалося з екскурсії виставковою експозицією природи, історії, етнографії та фольклору Гуцульщини. Головною метою створення та функціонування візит – центру у м.Яремчі є сприяння розвитку привабливого еколого-туристичного іміджу території КНПП. На сьогодні – це єдиний туристичний об’єкт, який репрезентує не тільки місцевість, а і сучасні концепції охорони довкілля у привабливому та цікавому для відвідувачів форматі. Екскурсію провели представники проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повіту Марамуреш Румунії» та заступник директора КНПП Олександр Киселюк.

У мультимедійному конференц-залі делегація Представництва Європейської Комісії мала змогу вперше в історії візит-центру здійснити знайомство з Карпатами через перегляд демонстраційного фільму про географію, історію, етнографію туристичні атракції Карпатського регіону. Цей фільм було створено та озвучено 6-ма мовами (українською, англійською, німецькою, румунською, польською та російською) в ході проекту, як і сам візит-центр та інші промоційні продукти: кишенькові путівники Карпатами, туристичний веб-портал www.travelcarpathians.com, інформаційні кіоски для подорожуючих.

По завершенні кіноперегляду, який дозволив першим шановним гостям візит-центру ознайомитися з географічними, історичними, культурними особливостями Карпат, голова «Туристичної Асоціації Івано-Франківщини», керівник проекту Оксана Федорович зробила огляд туристичного потенціалу Івано-Франківської області.

У ході прес-конференції Представники Європейської Комісії та керівники проектів «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму» та «ВелоКраїна», а також представники міської ради м. Яремче мали змогу висловити своє бачення стану та перспектив розвитку українського туризму та туризму Карпатського регіону зокрема. У відповідь на одне з запитань журналістів: «Чи є, на Ваш погляд, Україна Європейською країною?», – Голова Представництва Європейської Комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра сказав: «Європа, на мою думку, – це і цей сучасний візит-центр, і можливість комфортного екологічного туризму в цьому місті, яке ми відвідуємо». Також він зауважив, що Європейська Комісія підтримуватиме проекти, спрямовані на розвиток екологічного та велосипедного туризму в Карпатах, але якщо Україна хоче залучити більше іноземних туристів, то повинна активніше працювати над створенням відповідної інфраструктури.

Не можна не зауважити, що новостворений візит-центр є сучасним та функціональним закладом, унікальним на сьогодні в Україні, покликаний затримати туристів в регіоні, максимально зацікавивши їх еко-туристичними принадами краю. Зручний мультимедійний конференц-зал дозволяє зібрати разом 80 осіб, не порушуючи комфорту перебування.

Уже з наступного дня після відвідин делегації Представництва Європейської Комісії візит-центр почав жити яскравим та самобутнім життям. Відвідувачі щодня приходять до візит-центру, щоб переглянути пізнавальний фільм про Карпати, отримати безкоштовно чи придбати за помірну ціну інформаційні та промоційні матеріали, відвідати кімнату-музей Гуцульщини. Перші почесні гості візит-цетру – голова Представництва Європейської Комісії в Україні та Посли трьох Європейських держав, – зробивши запис в книзі почесних гостей візит-центру, перегорнули нову сторінку у діяльності Карпатського Національного парку.

Екотуристичний вiзит-центр створено в рамках проекту „Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії” виконується з липня 2007 року Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини в партнерстві з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, Карпатським національним природним парком та Асоціацією „Еколоджік”, Румунія. Проект фінансується Європейським Співтовариством в рамках Програми добросусідства „Румунія-Україна” та розрахований на 20 місяців. Проект має на меті створити сприятливі умови для розвитку транскордонного туризму між прикордонними територіями Івано-Франківської області України та повіту Марамуреш Румунії.

Читайте також

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Установча конференція проекту «Об’єднані спадщиною»

4 February 2022

Руїни чи Свідки минулого? Установча ...

17 January 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти