Започатковано співпрацю представників туристичної галузі прикарпаття з румунськими колегами

08-12 жовтня 2008 року на Прикарпатті перебуває делегація представників туристичного бізнесу з повіту Марамуреш Румунії. У ці дні наші румунські колеги знайомитимуться з природними та культурними можливостями Івано-Франківської області щодо розвитку різних видів туризму, одержать інформацію про наявні та перспективні туристичні продукти та атракції. Крім того, вони матимуть змогу напрацювати робочі відносини з безпосередніми надавачами туристичних послуг, які працюють у галузі тризму. Учасниками туру є румунські фахівці у сфері туризму.

10 жовтня в Івано-Франківську у Регіональному територіальному інформаційному центрі відбулася зустріч між туроператорами Івано-Франківщини та румунськими гостями, на якій обговорено можливі шляхи співпраці та просування спільних турів щодо ознайомлення з високогірними масивами, культурними, архітектурними, природничими особливостями Карпат на території України та Румунії. Візит відбувається за сприяння Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Учасники зустрічі висловили ряд міркувань стосовно перспектив відкриття пішохідного переходу на кордоні між двома державами. Території по обидва боки кордону мають багато спільного. Громади по обидва боки кордону об’єднує те, що тут проживають етнічні гуцули, які мають спільну історію та традиції, але були розділені протягом майже 70 років суворим прикордонним режимом, що діяв в Радянському Союзі. Але навіть зараз, щоб завітати в гості один до одного, родини змушені подорожувати декілька сотень кілометрів в об’їзд. У зв’язку з цим саме транскордонний туризм між прикордонними територіями сприяє покращенню взаєморозуміння між місцевими громадами по обидва боки кордону та відіграє роль каталізатора для початкування спільної господарської діяльності між представниками громад цих регіонів. Це дасть можливість горянам підняти свій добробут без значних інвестицій та значно покращить соціально-економічну ситуацію в регіоні.

В ході зустрічі також було обговорено можливі шляхи для співпраці у сфері туризму. Румунські колеги були приємно вражені, що більшість туристичних стежок є промаркованими, водночас відзначили відмінності в маркуванні гірських стежок для пішохідного туризму в українських та румунських Карпатах. Вони також звернули увагу на те, що в українських Карпатах розроблені маршрути різних категорій складності, що дозволяє обрати маршрут відповідно до можливостей та кваліфікації туристів.

Результатом обговорення стала низка конструктивних пропозицій стосовно розвитку транскордонного туризму: приведення маркування гірських стежок до єдиних стандартів, залучення до маркування громадськості. Більшість пропозицій стосувалися просування спільних турів, розроблених в рамках проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії».

Як зазначила представник партнерської румунської організації – Асоціації «ЕкоЛоджік» – Александра Пускач: «Ми й надалі будемо лобіювати відкриття пішохідного переходу в межах прикордонних територій, тому що ми маємо багато спільного в культурі. Поблизу кордону з румунського боку компактно проживають тисячі етнічних українців».

Читайте також

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Установча конференція проекту «Об’єднані спадщиною»

4 February 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти