Карпатським лісовим школам бути: партнери оприлюднили спільний план дій

Партнери проекту “Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для збереження природи та екологічної освіти” зібрались в Долині на засідання спільної управлінської групи, де обговорили робочі питання, пов’язані з виконанням проекту та публічно повідомили про свої наміри.  Проект об’єднав ресурси та потенціал Туристичної Асоціації Івано-Франківщини, відділу регіонального розвитку та будівництва Долинської РДА, Вигодської селищної ради, а також румунського партнера – Адміністрації Марамуреського національного гірського парку. Реалізація проекту розпочалась цього місяця та розрахована на два роки.

Сам проект має на меті сприяти  збереженню карпатських лісів через розвиток та осучаснення позашкільної екологічної освіти. Як вбачається з назви, проектна діяльність спрямовуватиметься на пілотування лісових шкіл в Карпатських регіонах України та Румунії, зокрема вже створеної Лісової школи Центру спадщини Вигодської вузькоколійки.  Таким чином, Центр, що став родзинкою Вигодської громади та магнітом, що притягує сюди багатьох відвідувачів, утвердиться ще й як модерний хаб позашкільної екологічної освіти. Матеріали та інструментарій, створений в рамках проекту, дозволять нетрадиційно, сучасно та цікаво інтерпретувати місцеву природу та екологічну культуру для дітей шкільного віку, а заняття у лісовій школі спонукатимуть малих слухачів зрозуміти та відповідально ставитися до довкілля. Очікується, що Центр прийме делегацію румунських вчителів та природоохоронців, що прибуде сюди з навчальним  візитом.

Будучи принципово новим явищем для України, лісові школи давно вже «прописалися» в багатьох західних країнах, набувши особливого поширення у Скандинавії, США та Великій Британії. «Класами» у таких школах зазвичай слугують лісові стежки, галявини або просто простори під  відкритим небом. Тут поважають свободу учнів, максимально заохочують їх ініціативу, спонукають до самостійності та відповідальної поведінки. Участь в заняттях лісових шкіл передбачає максимальне задіяння всіх органів чуття дитини задля набуття яскравого насиченого досвіду  справжнього спілкування з природою – замість сумнівним віртуальних задоволень, які пропонують сучасним дітям гаджети. Занурення учнів у природу спонукає поважати її та вести здоровий спосіб життя.

Крім власне підтримки діяльності лісових шкіл, «твердий» компонент проекту передбачає створення інноваційного освітнього простору під відкритим небом поруч з унікальним для Карпат болотом Ширковець – тут для охочих пізнати дику природу будуть  облаштовані містки, оглядові вежі, інтерпретаційні панелі. А біля Центру спадщини Вигодської вузькоколійки з’явиться інтерактивний павільйон, що відтворюватиме лісову екосистему. У свою чергу, в межах «м’якого» проектного компоненту партнери спланують та проведуть інформаційно-просвітницькі кампанії, які покликані  привернути увагу краян до проблем збереження біорізноманіття та заохотити відповідально ставитись до довкілля. Одним із завершальних акордів проектної діяльності в Україні стане міжнародний форум інновацій екологічної освіти та біорізноманіття. Паралельно проектом передбачається зреалізувати подібні завдання у румунському повіті Марамуреш.

Учасники засідання спільної управлінської групи не лише публічно презентували проект та досвід діяльності партнерів, а й погодили план дій  на майбутнє та вирішили низку робочих питань. І що принципово – партнери домовились діяти як транскордонна коаліція, що спільно просуватиме збереження біорізноманіття та лісових багатств як необхідну передумову сталого розвитку Карпатських регіонів.

Презентація проекту.

#CarpathianForestSchool #huskroua #enicbc

Проект «Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для збереження природи та екологічної освіти» виконується Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини за співфінансування ЄС в рамках Програми прикордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2014-2020 роки. Партнерами проекту в Україні є Відділ регіонального розвитку та будівництва Долинської районної державної адміністрації та Вигодська селищна рада Долинського району Івано-Франківської області, а в Румунії – Адміністрація Марамуреського гірського природного парку. Проект триватиме до жовтня 2021 року, а територія його реалізації охоплює Івано-Франківську область України та повіт Марамуреш Румунії.

Цей реліз підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2014-2020 роки (http://www.huskroua-cbc.eu/). Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Туристична Асоціація Івано-Франківщини» і в жодному разі не може вважатись таким, що відображає позицію Керуючого Органу / Спільного Технічного Секретаріату чи Європейського Союзу.

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти