Коштовності культурної спадщини східноєвропейських міст у спільному культурному турі: озвучені історії минулого

З серпня 2013 року Туристична Асоціація Івано-Франківщини розпочинає реалізацію проекту «Східноєвропейські перлини: створення та просування продуктів міського культурного туризму в транскордонному просторі». Проект здійснюється за співфінансування Європейського Співтовариства в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна на 2007-2013 роки. Партнерами проекту є виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, Коломийська міська рада, Управління туризму департаменту “Євро 2012” Львівської міської ради (Україна), Люблінська регіональна туристична організація, Фундація Академія Обивательська (Польща). Проект триватиме до кінця січня 2015 року.

Проект має на меті збільшити щорічну кількість туристів, які відвідують шість обраних міст Західної України та Східної Польщі (Львів, Івано-Франківськ, Коломия, Люблін, Замосць та Пшеворськ), ключових центрів міського культурного туризму Західної України та Східної Польщі.
Окремими завданнями проекту є підняти на новий якісний рівень туристичні можливості презентації культурної та історичної спадщини цільових міст через впровадження нових екскурсійних продуктів для відвідувачів, посилити та просунути культурну самобутність цільових міст як напрямків культурного туризму, запровадити співпрацю та обмін досвідом у сфері міського культурного туризму між зацікавленими сторонами в Україні та Польщі, і завдяки цьому об’єднати зусилля та підвищити ринкову конкурентоздатність та потенціал цих міст.
Для усіх цільових міст проекту розвиток туризму є визначальним чинником місцевого економічного розвитку та суттєво впливає на розвиток навколишніх територій. Сумарно в цих містах проживає біля 1,5 млн. населення, та приблизно така ж кількість гостей відвідує їх щороку. Тут знаходиться більше трьох тисяч визначних історичних та архітектурних пам’яток. Історичні центри Львова та Замосці, що знаходиться поруч з Любліном, включені до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Завдяки спільній історії, міста по обидва боки кордону мають багато подібних ознак, які стосуються проживання етнічно схожих громад та їхньої транскордонної економіки. Водночас, обрані міста суттєво відрізняються з т.з. розміру та розташування. Основною ідеєю пропонованого проекту є поєднати зусилля всіх організацій, чия діяльність пов’язана з туризмом і, спираючись на їхній досвід та напрацювання, перетворити місцевий туризм у галузь, вигідну для всіх, хто тут проживає, працює чи відвідує ці міста.
За даними Всесвітньої туристичної організації, індивідуальні туристи складають до 70% від загальної кількості туристів у світі і дають найбільший дохід при незначних втратах. Отже, на кошти, витрачені індивідуальним туристом, місцеві громади можуть розраховувати без перебільшення, і було б недалекоглядно ігнорувати цей сегмент ринку. Відповідно, в рамках проекту передбачено створити систему екскурсій, розроблених спеціально для індивідуального споживача міського культурного туризму. Це дозволить мотивувати туристів, що відвідують місто, залишитися ще хоча б на
один день довше. В рамках проекту будуть створені аудіо-тури, що передбачають здійснення самостійних пішохідних мандрівок без гіда з прослуховуванням цікавих аудіо екскурсій через портативні медіа-пристрої, виготовлено детальні карти історичних частин цих міст, які відображатимуть маршрути та місця зупинок під час аудіо-турів, встановлені пояснюючі та інформаційні покажчики та вказівники вздовж маршрутів аудіо-турів. Також проектом заплановано видання спеціальної промоційної брошури спільного міського культурного туру, туристичних путівників містами, інформаційних листівок та плакатів, а також тематичних статей. В рамках промоційної компанії проекту відбудуться два ознайомчі візити до цільових міст проекту для туристичних оглядачів та міжнародних туроператорів. Окремо проектом передбачено низку навчань та проведення міжнародного транскордонного форуму операторів міського культурного туризму.

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти