Мармарощина стане ближчою

МАРМАРОЩИНА СТАНЕ БЛИЖЧОЮ – переконані в Туристичній асоціації Івано-Франківщини

8-10 травня 2008 р. представники громадської організації «Туристична асоціація Івано-Франківщини» здійснили робочу поїздку до румунського повіту Марамуреш у рамках міжнародного проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії», що є частинною програми сусідства «Румунія – Україна» та співфінансується Європейським Союзом.

У центрі повіту Марамуреш – м. Бая-Маре, що є містом-партнером Івано-Франківська, відбулось засідання українсько-румунської робочої групи, учасники засідання ознайомились з проектами двостороннього партнерства, що реалізуються у прикордонних територіях. Одним з ключових питань стало обговорення можливості відкриття міжнародного пункту пропуску через державний кордон в районі Шибене (Верховинський район) та Поеніле-де-суб-Мунте (Марамуреш). Вивчення можливості відкриття такого пункту пропуску є одним з основних завдань проекту, що реалізується Туристичною асоціацією Івано-Франківщини. Учасники обговорення погодились з тим, що започаткування переходу Шибене- Поеніле-де-суб-Мунте дозволить подорожуючим з прикордонних регіонів значно скоротити відстані та заощадити час, а окрім цього – дасть відчутний поштовх для розвитку туризму та супутніх галузей у громадах по обидва боки кордону.

Для відкриття переходу, так само як для розвитку співробітництва між Івано-Франківщиною та Марамурешем існує ще одна вагома причина: у поселеннях Поеніле-де-суб-Мунте, Репедя, Рускова та інших селах румунського повіту Марамуреш сконцентровані значні українські громади. Представники Туристичної асоціації Івано-Франківщини мали змогу поспілкуватися з представниками мармароського українства. Нашим землякам вдалося зберегти мову, традиції, пісні та віру предків. Українською тут говорять у побуті, її ж вивчають у школах та українському ліцеї. Завдяки ентузіазму та патріотизму місцевих українців тут діє самодіяльний театр, видаються фольклорні аудіозбірки. І це викликало щире захоплення у гостей з Івано-Франківщини – в Україні, де українська нація є титульною, а українська мова – державною, національна культурна спадщина часто занедбується, тоді як на інших теренах знаходяться люди, що дбають про збереження української культури та духовності.

– Івано-Франківську область та повіт Марамуреш поділяють важкодоступні гори, однак поєднує історія та культура, – зазначає голова правління Туристичної асоціації Івано-Франківщини Оксана Федорович, – Загалом у нас багато спільного. Ще в праісторичну добу на території сучасних двох регіонів сформувався Мармароський масив – острів, що височів над океаном Тетіс, який існував на місці сучасних Карпат. Сьогодні у нас спільні європейські орієнтири. Ну і звичайно, ми не можемо забувати про національну спорідненість з Мармароськими українцями. Наш проект покликаний зробити два прикордонні регіони ближчими, побільше взнати один про одного. У наших планах – і видання путівника по нашій області та Марамурешу, і просування спільних турів, і встановлення електронних інформаційних кіосків і в Бая-Маре, і на Прикарпатті. Ми переконані, що такі заходи сприятимуть транскордонному партнерству на місцевому рівні, прислужаться як місцевим мешканцям, так і туристам, в т.ч. з країн Європи.

Читайте також

Установча конференція проекту «Об’єднані спадщиною»

4 February 2022

Руїни чи Свідки минулого? Установча ...

17 January 2022

Конспекти уроків до посібника вчителям ...

17 December 2021

СЛІДАМИ ПЕРШОВІДКРИВАЧІВ Go52

30 September 2021

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти