Мармарощина стане ближчою

МАРМАРОЩИНА СТАНЕ БЛИЖЧОЮ – переконані в Туристичній асоціації Івано-Франківщини

8-10 травня 2008 р. представники громадської організації «Туристична асоціація Івано-Франківщини» здійснили робочу поїздку до румунського повіту Марамуреш у рамках міжнародного проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії», що є частинною програми сусідства «Румунія – Україна» та співфінансується Європейським Союзом.

У центрі повіту Марамуреш – м. Бая-Маре, що є містом-партнером Івано-Франківська, відбулось засідання українсько-румунської робочої групи, учасники засідання ознайомились з проектами двостороннього партнерства, що реалізуються у прикордонних територіях. Одним з ключових питань стало обговорення можливості відкриття міжнародного пункту пропуску через державний кордон в районі Шибене (Верховинський район) та Поеніле-де-суб-Мунте (Марамуреш). Вивчення можливості відкриття такого пункту пропуску є одним з основних завдань проекту, що реалізується Туристичною асоціацією Івано-Франківщини. Учасники обговорення погодились з тим, що започаткування переходу Шибене- Поеніле-де-суб-Мунте дозволить подорожуючим з прикордонних регіонів значно скоротити відстані та заощадити час, а окрім цього – дасть відчутний поштовх для розвитку туризму та супутніх галузей у громадах по обидва боки кордону.

Для відкриття переходу, так само як для розвитку співробітництва між Івано-Франківщиною та Марамурешем існує ще одна вагома причина: у поселеннях Поеніле-де-суб-Мунте, Репедя, Рускова та інших селах румунського повіту Марамуреш сконцентровані значні українські громади. Представники Туристичної асоціації Івано-Франківщини мали змогу поспілкуватися з представниками мармароського українства. Нашим землякам вдалося зберегти мову, традиції, пісні та віру предків. Українською тут говорять у побуті, її ж вивчають у школах та українському ліцеї. Завдяки ентузіазму та патріотизму місцевих українців тут діє самодіяльний театр, видаються фольклорні аудіозбірки. І це викликало щире захоплення у гостей з Івано-Франківщини – в Україні, де українська нація є титульною, а українська мова – державною, національна культурна спадщина часто занедбується, тоді як на інших теренах знаходяться люди, що дбають про збереження української культури та духовності.

– Івано-Франківську область та повіт Марамуреш поділяють важкодоступні гори, однак поєднує історія та культура, – зазначає голова правління Туристичної асоціації Івано-Франківщини Оксана Федорович, – Загалом у нас багато спільного. Ще в праісторичну добу на території сучасних двох регіонів сформувався Мармароський масив – острів, що височів над океаном Тетіс, який існував на місці сучасних Карпат. Сьогодні у нас спільні європейські орієнтири. Ну і звичайно, ми не можемо забувати про національну спорідненість з Мармароськими українцями. Наш проект покликаний зробити два прикордонні регіони ближчими, побільше взнати один про одного. У наших планах – і видання путівника по нашій області та Марамурешу, і просування спільних турів, і встановлення електронних інформаційних кіосків і в Бая-Маре, і на Прикарпатті. Ми переконані, що такі заходи сприятимуть транскордонному партнерству на місцевому рівні, прислужаться як місцевим мешканцям, так і туристам, в т.ч. з країн Європи.

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти