Між містами Західної України та Східної Польщі було підписано Меморандум про співпрацю з розвитку та промоції міського культурного туризму

29-30 червня в місті Люблін, Польща відбувся транскордонний форум, який об’єднав українських та польських учасників туристичного бізнесу для пошуку спільних шляхів розвитку туризму.

Форум було організовано в рамках проекту «Східноєвропейські перлини: створення та просування продуктів міського культурного туризму в транскордонному просторі», який реалізовується Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини за співфінансування Європейського Співтовариства в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна на 2007-2013 роки. Партнерами проекту є виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, Коломийська міська рада, Управління туризму департаменту розвитку Львівської міської ради (Україна), Люблінська регіональна туристична організація, Фундація Академія Обивательська (Польща).

Транскордонний форум операторів міського культурного туризму відбувся під гаслом «Туризм об’єднує: спільні туристичні можливості України та Польщі». Одним з найважливіших результатів заходу було підписання Меморандуму про співпрацю з розвитку та промоції міського культурного туризму представниками міських рад Львова, Івано-Франківська, Коломиї, Любліна, Замосця та Пшеворська, метою якого є перетворення партнерських міст на самодостатні туристичні дестинації, які підсилюють ринкові позиції один одного через об’єднані туристичні продукти, взаємовигідну співпрацю та обмін туристами. Міста поєднує багатовікова споріднена історія та європейські традиції міського самоврядування, засновані на Магдебурзькому праві. Це зумовлює близькість міських культур, наявність численних паралелей та спільних рис у культурній спадщині різних міст, які накладають відбиток на місцеву економіку та економічні зв’язки. Основним сприятливим для продуктивної співпраці партнерських міст чинником є їхня близькість до кордонів та налагоджені зовнішні зв’язки. Майбутнє співробітництво буде відбуватись в таких напрямках: дослідження туристичного ринку та обмін дослідницькою інформацією; створення спільних туристичних продуктів; спільна маркетингова комунікація та просування цільових міст; обмін досвідом, навчання та створення спільних стандартів туристичної діяльності.

Під час форуму були презентовані досягнення та результати проекту в усіх партнерських містах (Львові, Івано-Франківську, Коломиї, Любліні, Замосці та Пшеворську). Серед цих досягнень – розробка самостійних пішохідних мандрівок без гіда з прослуховуванням аудіо-екскурсій через портативні медіа-пристрої, встановлення інформаційних та пояснювальних покажчиків, видання промоційних публікацій, зокрема туристичних путівників, брошур, карт, плакатів та ліфлетів, проведення ознайомчих візитів туристичних оглядачів та міжнародних туроператорів.

В рамках форуму проводились панельні дискусії, покликані обговорити стратегію розвитку туризму та промоції бренду країни у час кризи та проблеми комерціалізації продуктів міського культурного туризму. До участі у дискусіях були запрошені експерти зі Львова, Любліна та Івано-Франківська. Також представники туристичного бізнесу мали змогу презентувати свій бізнес та результати роботи перед широким загалом учасників форуму, що допомогло їм налагодити нові бізнес-контакти із зацікавленими особами.

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти