Обговорено хід реалізації проекту, що покликаний зберегти вузькоколійки Карпат для нащадків

30 квітня 2015 року у м. Яремчі відбулось засідання наглядової ради проекту «Карпатські вузькоколійки, що реалізується в Івано-Франківській області та повіті Марамуреш (Румунія) за співфінансування Європейського Союзу в рамках програми транскордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2007-2013» Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства». Учасники заходу обговорили хід та проміжні результати проекту.

У засіданні брали участь представники організацій-партнерів, що реалізують проект, представники місцевих громад селища Вигода, сіл Новий та Старий Мізунь, що здійснюють діяльність у сфері туризму, представники ТзОВ «Карпатський трамвай» та підприємств та організацій, що мають стратегічне значення для місцевої економіки.

Організація-бенефіціар проекту – Туристична Асоціація Івано-Франківщини – впершу чергу наголосила на тому, що попри складнощі соціально-політичної ситуації в Україні, заходи, заплановані в рамках проекту, виконані його командою або перебувають у процесі виконання. Зокрема, триває реконструкція історичної будівлі у селищі Вигода, що належала засновнику місцевої вузькоколійки Леопольду Попперу фон Подгарі і в якій буде влаштовано центр спадщини Вигодської вузькоколійки – сучасну туристичну атракцію¸ здатну приваблювати відвідувачів та зробити селище помітним на туристичній мапі Західної України. На засіданні наглядової ради було презентовано бізнес-план центру спадщини вузькоколійки, обговорено практичні питання, пов’язані з функціонування закладу. Також представлено результати здійсненого фахівцями ТАІФ комплексного маркетингового дослідження туристичних продуктів, що створюються навколо історичних вузькоколійних залізниць.

Учасники засідання наглядової ради проекту також мали змогу ознайомитися з роботою екотуристичного візит-центру Карпатського національного природного парку в Яремче, відкритого раніше у партнерстві з ТАІФ за фінансової підтримки ЄС.

В подальшому в рамках проекту планується створити міжнародну мережу Карпатських вузькоколійок, організувати візит туроператорів та провідних туристичних оглядачів до Івано-Франківщини та повіту Марамуреш. Крім того заплановано здійснення видань задля промоції місцевих туристичних атракцій, створити та промаркувати туристичні маршрути, пов’язані з марамуреською вузькоколійкою «Мокантіа» тощо.

Команда проекту переконана, що реалізація проекту дозволить створити й започаткувати діяльність сучасних інтерпретаційних об’єктів природної та культурної спадщини, просунути нові продукти й можливості для відпочинку в цільових регіонах та істотно підвищить економічний потенціал місцевих громад.

Проект «Карпатські вузькоколійки» виконується громадською організацією «Туристична асоціація Івано-Франківщини» (ТАІФ) у партнерстві з управлінням з упровадження економічних реформ, євроінтеграції та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації, Вигодською селищною радою Долинського району та Адміністрацією Марамуреського гірського природного парку (Румунія). Реалізація проекту розпочалася у листопаді 2013 р. та розрахована на період до серпня ц.р. Метою проекту є збереження історичної та природної спадщини, що сформувалась навколо вузькоколійних залізничних доріг задля підсилення туристичної привабливості транскордонного Карпатського регіону Румунії та України.

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти