Обговорено хід реалізації проекту, що покликаний зберегти вузькоколійки Карпат для нащадків

30 квітня 2015 року у м. Яремчі відбулось засідання наглядової ради проекту «Карпатські вузькоколійки, що реалізується в Івано-Франківській області та повіті Марамуреш (Румунія) за співфінансування Європейського Союзу в рамках програми транскордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2007-2013» Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства». Учасники заходу обговорили хід та проміжні результати проекту.

У засіданні брали участь представники організацій-партнерів, що реалізують проект, представники місцевих громад селища Вигода, сіл Новий та Старий Мізунь, що здійснюють діяльність у сфері туризму, представники ТзОВ «Карпатський трамвай» та підприємств та організацій, що мають стратегічне значення для місцевої економіки.

Організація-бенефіціар проекту – Туристична Асоціація Івано-Франківщини – впершу чергу наголосила на тому, що попри складнощі соціально-політичної ситуації в Україні, заходи, заплановані в рамках проекту, виконані його командою або перебувають у процесі виконання. Зокрема, триває реконструкція історичної будівлі у селищі Вигода, що належала засновнику місцевої вузькоколійки Леопольду Попперу фон Подгарі і в якій буде влаштовано центр спадщини Вигодської вузькоколійки – сучасну туристичну атракцію¸ здатну приваблювати відвідувачів та зробити селище помітним на туристичній мапі Західної України. На засіданні наглядової ради було презентовано бізнес-план центру спадщини вузькоколійки, обговорено практичні питання, пов’язані з функціонування закладу. Також представлено результати здійсненого фахівцями ТАІФ комплексного маркетингового дослідження туристичних продуктів, що створюються навколо історичних вузькоколійних залізниць.

Учасники засідання наглядової ради проекту також мали змогу ознайомитися з роботою екотуристичного візит-центру Карпатського національного природного парку в Яремче, відкритого раніше у партнерстві з ТАІФ за фінансової підтримки ЄС.

В подальшому в рамках проекту планується створити міжнародну мережу Карпатських вузькоколійок, організувати візит туроператорів та провідних туристичних оглядачів до Івано-Франківщини та повіту Марамуреш. Крім того заплановано здійснення видань задля промоції місцевих туристичних атракцій, створити та промаркувати туристичні маршрути, пов’язані з марамуреською вузькоколійкою «Мокантіа» тощо.

Команда проекту переконана, що реалізація проекту дозволить створити й започаткувати діяльність сучасних інтерпретаційних об’єктів природної та культурної спадщини, просунути нові продукти й можливості для відпочинку в цільових регіонах та істотно підвищить економічний потенціал місцевих громад.

Проект «Карпатські вузькоколійки» виконується громадською організацією «Туристична асоціація Івано-Франківщини» (ТАІФ) у партнерстві з управлінням з упровадження економічних реформ, євроінтеграції та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації, Вигодською селищною радою Долинського району та Адміністрацією Марамуреського гірського природного парку (Румунія). Реалізація проекту розпочалася у листопаді 2013 р. та розрахована на період до серпня ц.р. Метою проекту є збереження історичної та природної спадщини, що сформувалась навколо вузькоколійних залізничних доріг задля підсилення туристичної привабливості транскордонного Карпатського регіону Румунії та України.

Читайте також

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Установча конференція проекту «Об’єднані спадщиною»

4 February 2022

Руїни чи Свідки минулого? Установча ...

17 January 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти