Конкурс мікрогрантів для підтримки місцевих ініціатив з залучення громадськості до ефективного управління спадщиною оголошено 17 березня 2020 командою проекту «Спадщина для розвитку: підвищення громадської участі у збереженні та використанні потенціалу спадщини місцевих громад»
Конкурс спрямовано на конкретні ОГС, представники яких брали участь у Майстерні інтерпретації спадщини для ОГС України (12-15 грудня 2019 року, м. Яремче Івано-Франківської обл.) та підготували плани інтерпретації спадщини конкретних громад за громадською участю.
Умовами участі в конкурсі є реєстрація ОГС за законодавством України як юридичної особи у формі громадського об’єднання (громадської організації, громадської спілки) чи благодійної організації; досвід діяльності – не менше, ніж один рік та включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій (ознака неприбутковості 0032 або 0036).
Проекти, на виконання яких надаються мікрогранти, повинні бути реалізовані у територіальних громадах сіл, селищ, міст (в т.ч. ОТГ) з кількістю населення до 50 тис. мешканців будь-яких регіонів України (крім окупованих територій АРК, окремих районів Донецької та Луганської областей).
В рамках наданих мікрогрантів планується підтримати конкретні заходи із залучення мешканців громад до інтерпретації культурної спадщини. Зокрема, але не виключно, можуть бути підтримані:
- організація публічних акцій, таких як громадські толоки, фестивалі, навчальні заходи тощо;
- краудфандингові кампанії (створення відеороликів, виготовлення промоційних матеріалів, тощо);
- створення засобів інтерпретації за участі креативних груп місцевих мешканців та інших, зацікавлених сторін (розробка / виготовлення стендів, тематичних лавочок, фотозон, костюмів для аматорських театрів та перформенсів, уніформ гідів тощо).
В рамках цього конкурсу не можуть бути профінансовані) такі заходи
- проекти політичного характеру (діяльність політичних партій, окремих народних депутатів України, сільських, селищних, міських голів, депутатів місцевих рад) чи виборчі кампанії;
- комерційні проекти, метою яких є отримання прибутку;
- заробітна плата/оплата послуг представників організації-виконавця проекту;
- діяльність/витрати, здійснені ОГС до одержання мікрогранту або після закінчення строку реалізації проекту;
- покриття адміністративних витрат ОГС та їх витрат на оплату комунальних послуг;
- сплата неустойки (штрафних санкцій), адміністративних штрафів, відшкодування шкоди (збитків).
Максимальний розмір мікрогранту 50 тисяч гривень. Мікрогранти надаються у вигляді прямої оплати (закупівлі) організатором конкурсу майна, робіт та послуг на підставі прямих договорів з їх постачальниками з подальшою передачею таких майна, робіт та послуг ОГС-набувачам для реалізації їх проектів.
Для участі в конкурсі ОГС мають до 17 квітня 2020 року надіслати на адресу: office@arpi.org.ua
- заповнену проектну пропозицію;
- бюджет проекту у форматі Excel;
- супровідний лист від ОГС щодо наміру участі в цьому конкурсі;
- лист органу місцевого самоврядування відповідної територіальної громади про підтримку проекту;
- листи-підтвердження щодо участі в реалізації проекту від інших юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, яких планується залучити до його реалізації;
- довідка ДПІ про включення ОГС до реєстру неприбуткових установ та організацій.
Кінцева дата подання пропозицій – 17 квітня 2020 р.
За результатами оцінки заявок конкурсною комісією буде відібрано від 5 до 10 проектів, що набрали найбільшу кількість балів Результати конкурсу будуть оголошені після 23 квітня 2020 року.
Реалізація підтриманих проектів має розпочатися не раніше 4 травня 2020 року та закінчитися не пізніше 11 вересня 2020 року на підставі укладених з переможцями конкурсу договорів на надання мікрогрантів.
Конкурс мікрогрантів проводиться в рамках проекту «Спадщина для розвитку: підвищення громадської участі у збереженні та використанні потенціалу спадщини місцевих громад», асоційованими партнерами якого є Туристична Асоціація Івано-Франківщини та Благодійний фонд «Творчий центр ТЦК». Проект виконується Агентством з розвитку приватної ініціативи за співфінансування Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Метою проекту є підвищення рівня активності та залучення громадянського суспільства та ОГС в Україні до вироблення та реалізації політики щодо управління культурною спадщиною місцевих громад.
Заявку і умови конкурсу можна переглянути та скачати за посиланням Google Drive.
Детальніше про проект – за посиланням https://bit.ly/2Q7V0eh.