Проект «Без кордонів: мережа природних маршрутів в Східних Карпатах» підходить до завершення

Проект «Без кордонів: мережа природних маршрутів в Східних Карпатах» впроваджується Міською молодіжною громадською організацією «Центр соціальних та ділових ініціатив» (м. Яремче) від червня 2012 року. Проект співфінансується Європейським Союзом в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна.

Територія проекту охоплює Івано-Франківську область України та повіт Марамуреш Румунії. Партнерами проекту з української сторони є Карпатський національний природний парк та Туристична Асоціація Івано-Франківщини, зі сторони ЄС – Асоціація «Еколоджік» та адміністрація Марамуреського гірського природного парку (Румунія).

Метою проекту є розвиток та просування транскордонного природного туризму на охоронних територіях природних парків та прилеглих територіях, які розташовані в Івано-Франківській області України та повіті Марамуреш Румунії. Відтак, основними завданнями преокту стали:

Підготовка Стратегії розвитку природного туризму Східних Карпат
Покращення якості інфраструктури та асортименту продуктів природного туризму
Поширення інформації та просування можливостей природного туризму
Розробка нових проектів розвитку природного туризму в межах двох парків.
В процесі реалізації проекту всі заплановані завдання були успішно виконані.

Відповідно до Завдання 1 «Розвиток транскордонних природних туристичних маршрутів та розробка стратегії»:

Проведено 4 засідання Комітету стратегічного планування по обговоренню Стратегії розвитку природного туризму Східних Карпат (загалом учасників – 90 осіб).
Розроблено 6 пакетних природних турів: 1) Спостереження за птахами; 2) Найвищими вершинами Східних Карпат; 3) Спостереження за дикою природою; 4) Слідами тварин (зимовий тур); 5) фото-сафарі (квіти); 6) Культурний тур.
Розроблено Стратегію розвитку природного туризму.
Проведено громадські консультації по обговоренню проекту Стратегії розвитку природного туризму в Східних Карпатах.
Відповідно до Завдання 2 «Модернізація та створення інфраструктури»:

На території Карпатського національного природного парку розвідано та опрацьовано загалом 4 маршрути (загальною довжиною 49 км).
В Марамуреському гірському природному парку загальна довжина розвіданих маршрутів складає 172 км, а також 31 км тематичних.
Встановлено наступні інфраструктурні елементи на території Карпатського національного природного парку: 6 місць для пікніку, місток довжиною 102 м, 2 еко-туалети, перила загальною довжиною 402 м та 150 сходинок.
Встановлено 2 вежі для спостереження за птахами та 1 вежу для спостереження за ссавцями на території Карпатського національного природного парку.
На території Марамуреського гірського природного парку відновлено 4 спостережних вежі.
Встановлено 300 ідентифікаційних вивісок, 20 односторонніх та 20 двосторонніх інформаційних щитів на території Карпатського національного природного парку.
Відповідно до Завдання 3 «Промоція та маркетинг»:

Розроблено та затверджено проект Путівника природного туризму Східних Карпат та промоційних матеріалів, що будуть видані в рамках проекту.
Проведено ознайомчий візит для туроператорів з України та Румунії з метою ознайомлення туристичних фірм з атракціями та інфраструктурою сусідніх регіонів для продажу транскордонних турів, що базуються на екологічному та природничому туризмі на території Карпатського національного природного парку та Марамуреського гірського природного парку.
Відповідно до Завдання 4 «Розвиток майбутніх проектів»:

Поглиблено співпрацю між Карпатським національним природним парком та Марамуреським гірським природним парком у сфері охорони навколишнього середовища та дослідження природного біорізноманіття шляхом участі у спільних проектних заходах.
Представники органів місцевого самоврядування, туристичної галузі та громадських організацій активно залучались до проекту.
Розроблено проектні документації для моделей природоосвітнього центру та еко-кемпінгу на території Карпатського національного природного парку, а також традиційного туристичного села в повіті Марамуреш.
Оскільки природничий туризм продовжує залишатися найбільш швидкозростаючим туристичним сектором і очікується його подальше зростання у Східній Європі, то усі продукти проекту можуть бути моделями для використання в інших громадах України та Європейського Співтовариства. Туристичні об’єкти, створені в рамках проекту вже успішно експлуатуються в межах двох цільових природоохоронних територій. Розроблена документація для нових туристичних об’єктів забезпечить належне підгрунтя для створення цих атракцій у майбутньому, в т.ч. отримання коштів для цього від національних та міжнародних донорів.

Проект було спрямовано на створення моделей кращих практик розвитку природного туризму в Україні та Румунії. Найкращі досягнення проекту будуть описані та широко розповсюджені серед зацікавлений організацій та доступні онлайн. Тому ці концепції (моделі) можуть бути успішно використані на інших територіях, незалежно від їх розташування.

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти