Підведено підсумки лобістської кампанії в межах проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії»

10-12 грудня 2009 року відбувся візит представників Туристичної Асоціації Івано-Франківщини, Івано-Франківської ОДА, Верховинської райдержадміністрації та Верховинської районної ради до м.Поеніле-де-субмунте повіту Марамуреш Румунії з метою детального обговорення питань та підведення підсумків співпраці, пов’язаних з кампанією лобіювання відкриття міжнародного пункту пропуску на державному кордоні України та Румунії, в рамках проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії».

Під час підсумкового круглого столу за участю української делегації, представників партнерської організації були озвучені результати дослідження економічної складової відкриття пункту пропуску: доопрацювання попереднього техніко-економічного обґрунтування з урахуванням рекомендацій Наглядової ради та фахівців місцевих органів влади. Було встановлено постійний контакт з проектом «Полянський шлях – транскордонна співпраця для відкриття пункту перетину кордону в Руській Долині», який реалізується мерією села Поеніле-де-субмунте. Крім того, було детально досліджено питання проектно-кошторисної вартості будівництва дороги та інфраструктури митного переходу з румунської сторони, а також виготовлено проект дороги (довжиною 43 км), що має з’єднувати найближчу шосейну дорогу з точкою перетину кордону. Даний проект був підтриманий Міністрерством регіонального розвитку Румунії й у даний час перебуває на захисті в МЗС Румунії.

Окрім загальних результатів, що були обговорені в ході зустрічі, прозвучали домовленості щодо майбутніх лобістських зусиль, спрямованих на виготовлення проектно-кошторисної документації та оцінки впливу на довкілля для пункту пропуску з Української сторони, конкретних дій співпраці між Кабінеитом міністрів України та Урядом Румунії щодо пунктів пропуску через українсько-румунський державний кордон, а також забезпечення фінансування з державного бюджету України фінансування будівництва інфраструктури пункту переходу.

Як зауважив учасник зустрічі Степан Онча, мер Поеніле-де-субмунте: «Завдяки проекту ми стали ближче з нашими українськими сусідами, по той бік кордону. Адже нас поєднує і мова, й історія, й релігія. Тепер час матеріалізувати наші зв’язки принаймні у вигляді пункту пропуску і в цьом сенсі роль проекту роль проекту важко переоцінити».

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти