Підведено підсумки лобістської кампанії в межах проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії»

10-12 грудня 2009 року відбувся візит представників Туристичної Асоціації Івано-Франківщини, Івано-Франківської ОДА, Верховинської райдержадміністрації та Верховинської районної ради до м.Поеніле-де-субмунте повіту Марамуреш Румунії з метою детального обговорення питань та підведення підсумків співпраці, пов’язаних з кампанією лобіювання відкриття міжнародного пункту пропуску на державному кордоні України та Румунії, в рамках проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії».

Під час підсумкового круглого столу за участю української делегації, представників партнерської організації були озвучені результати дослідження економічної складової відкриття пункту пропуску: доопрацювання попереднього техніко-економічного обґрунтування з урахуванням рекомендацій Наглядової ради та фахівців місцевих органів влади. Було встановлено постійний контакт з проектом «Полянський шлях – транскордонна співпраця для відкриття пункту перетину кордону в Руській Долині», який реалізується мерією села Поеніле-де-субмунте. Крім того, було детально досліджено питання проектно-кошторисної вартості будівництва дороги та інфраструктури митного переходу з румунської сторони, а також виготовлено проект дороги (довжиною 43 км), що має з’єднувати найближчу шосейну дорогу з точкою перетину кордону. Даний проект був підтриманий Міністрерством регіонального розвитку Румунії й у даний час перебуває на захисті в МЗС Румунії.

Окрім загальних результатів, що були обговорені в ході зустрічі, прозвучали домовленості щодо майбутніх лобістських зусиль, спрямованих на виготовлення проектно-кошторисної документації та оцінки впливу на довкілля для пункту пропуску з Української сторони, конкретних дій співпраці між Кабінеитом міністрів України та Урядом Румунії щодо пунктів пропуску через українсько-румунський державний кордон, а також забезпечення фінансування з державного бюджету України фінансування будівництва інфраструктури пункту переходу.

Як зауважив учасник зустрічі Степан Онча, мер Поеніле-де-субмунте: «Завдяки проекту ми стали ближче з нашими українськими сусідами, по той бік кордону. Адже нас поєднує і мова, й історія, й релігія. Тепер час матеріалізувати наші зв’язки принаймні у вигляді пункту пропуску і в цьом сенсі роль проекту роль проекту важко переоцінити».

Читайте також

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Установча конференція проекту «Об’єднані спадщиною»

4 February 2022

Руїни чи Свідки минулого? Установча ...

17 January 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти