Третє засідання Наглядової ради проекту «Об’єднані спадщиною: збереження історичного спадку фортеці Пнів в Україні та фортеці Ардуд в Румунії з метою розвитку туризму»

27 квітня 2023 року в м.Ардуд (Румунія) відбулося третє засідання Наглядової ради проекту «Об’єднані спадщиною: збереження історичного спадку фортеці Пнів в Україні та фортеці Ардуд в Румунії з метою розвитку туризму» (2SOFT/2.1/169), що виконується Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини у партнерстві з Пасічнянською сільською радою (Україна), Муніципалітетом м. Ардуд та Торгово-промисловою палатою Сату-Маре (Румунія) за співфінансування ЄС в рамках Спільної операційної програми Європейського інструменту сусідства «Румунія – Україна 2014-2020». Згаданий проект,виконується до вересня 2023 року за співфінансування ЄС в рамках Спільної операційної програми Європейського інструменту сусідства Румунія – Україна 2014-2020. Загальний бюджет проекту складає 496 811,12 євро, що відповідає близько 19 974 000,00 гривням, грантова частина складає 444 195,10 Євро (близько 17 858 500 гривень).

Партнери зустрілись щоб обговорити поточні результати проектної діяльності та спланувати майбутні активності.

У фокусі проекту – Надвірнянський район Івано-Франківської області (Україна) та повіт Сату-Маре (Румунія). Проект має на меті створити додаткові можливості для економічного та соціального розвитку місцевих громад по обидві сторони кордону через реалізацію туристичного потенціалу їх культурної спадщини, а саме фортеці Ардуд в Румунії та Пнівського замку в Україні, що забезпечить збереження та стале використання цих середньовічних споруд.

Ірина Новосільська, директор проекту, поділилась досягненнями українських партнерів. Зокрема, українськими партнерами закуплено систему зовнішнього освітлення, що буде встановлена навколо руїн Пнівського замку, триває активна робота над створенням інформаційних та інтерпретаційних стендів, що будуть розміщені на території пам’ятки. Крім того, проведено георадарне дослідження та  створено тривимірну модель земної кори, що дозволяють відтворити історичний вигляд споруди. На даний час триває виготовлення науково-проектної документації на невідкладні консерваційні роботи на замку в с. Пнів, що включатимуть протиаварійні та укріплювальні заходи. Паралельно виготовляється проектна документація на будівництво Центру інтерпретації спадщини Пнівської фортеці, що покликаний стати новою туристичною атракцією – магнітом, що «притягуватиме» у місцевість численних відвідувачів.  Експерти проекту розробляють план управління спадщиною Пнівського замку. Одночасно триває робота над концепцією інтерпретації спадщини Пнівського замку, що використовуватиметься в діяльності майбутнього Центру інтерпретації. Українські партнери працюють над віртуальним путівником Пнівським  замком – наразі підготовлено контент путівника та визначено надавача послуг з його створення. Партнери організували навчальний візит до України та спільну навчальну поїздку до Ірландії у вересні 2022 року. Задля промоції проекту та його результатів партнерами виготовлено відповідні засоби – банери проекту, а також футболки, горнятка, блокноти, рюкзаки, календарі тощо. Зараз українська команда також активно працює над підготовкою промоційних видань та промоційним роликом про Пнівський замок.

В той же час, румунські партнери поділились власним прогресом. Так, Даніела Куліч, голова Торгово-промислової палати повіту Сату-Маре зазначила, що Бенефіціаром 3 було закуплено плановане в рамках проекту обладнання, організовано навчальний візит українських партнерів до Румунії та спільну навчальну поїздку до Ірландії. Крім того, розпочата серія тренінгів для місцевих зацікавлених осіб, присвячена використанню потенціалу спадщини в інтересах місцевого розвитку – румунськими партнерами вже проведено один такий тренінг а інший планується наприкінці травня. Задля забезпечення промоції проекту румунські партнери також виготовили промоційні матеріали – usb-накопичувачі, наліпки, футболки, рюкзаки та блокноти з символікою проекту.

Штефан Берсі, експерт проекту з комунікацій, що представляє Муніципалітет м. Ардуд поділився неабияким прогресом реалізації проекту, що безпосередньо стосується заходів, спрямованих на збереження фортеці Ардуд. Так, партнерами було закуплено і встановлено потужні осушувачі, що забезпечуватимуть вентиляцію та обмежуватимуть рівень вологості в фортечних приміщеннях, в галереях фортеці встановлено систему наземного освітлення, відремонтовано вхідні ворота та викладено кам’яну бруківку. Партнери створили 3D-модель фортеці Ардуд, підготували та видали туристичні путівники та мапу фортеці Ардуд та наразі завершують роботу над промоційним відео про фортецю.

Учасники Наглядової ради мали змогу оглянути інфраструктурні елементи, встановлені в рамках проекту на території фортеці Ардуд під час пізнавальної екскурсії.

В подальшому в рамках проекту заплановано провести дві транскордонні міжнародні майстерні, до участі в яких будуть запрошені фахівці у сферах, дотичних до культурної спадщини та місцевого розвитку. Окремим завданням проекту є організація двох міжнародних фестивалів середньовічної культури в Україні та Румунії, що інтерпретуватимуть місцеву замкову спадщину для широкого кола відвідувачів. Нарешті  завершальним заходом проекту стане Міжнародний форум партнерів, об’єднаних спадщиною, що презентуватиме результати проектної діяльності та набутий партнерами досвід, а також приверне увагу широкої аудиторії до існуючих практик управління спадщиною в малих громадах.

Контактна особа – Ірина Новосільська, директор проекту, тел. (067) 7383904, e-mail: office@taif.org.ua.

Ця публікація представлена за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність ГО «Туристична асоціація Івано-Франківщини» і вона ні в якому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020 (www.ro-ua.net).

Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.

Читайте також

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Установча конференція проекту «Об’єднані спадщиною»

4 February 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти