Туристична асоціація Івано-Франківщини розпочала реалізацію проекту з розвитку та просування туризму

18 жовтня 2007 року відбулося розширене засідання наглядової ради проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії».

Влітку цього року Туристична Асоціація Івано-Франківщини розпочала реалізацію проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії». Проект фінансується Європейським Співтовариством в рамках програми Прикордонного співробітництва Україна-Румунія та розрахований на 20 місяців. Бюджет проекту складає 530 000 Євро. Основними партнерами проекту з української сторони виступають Івано-Франківська обласна державна адміністрація та Карпатський природний національний парк, з румунської – Асоціація «ЕкоЛоджік».

Території по обидва боки кордону мають багато спільних особливостей, тут проживають громади етнічних гуцулів, які мають спільну історію та традиції, але були розділені протягом майже 70 років суворим прикордонним режимом, що діяв в Радянському Союзі. Проте, навіть зараз, щоб завітати в гості один до одного, родини змушені подорожувати декілька сотень кілометрів в об’їзд. Географічна та інформаційна ізольованість мешканців по обидва боки кордону на нашу думку є бар’єром, який слід долати. Слід відзначити, що можливості розвитку транскордонного туризму між Україною та Румунією досі не досліджувалися. На нашу думку, саме такий туризм може відіграти роль каталізатора для започаткування спільної господарської діяльності між представниками громад цих регіонів. Окрім цього, розвиток туризму та рекреації до та між Україною та Румунією сприятиме покращенню взаєморозуміння між місцевими громадами по обидва боки кордону й таким чином забезпечить досягнення цілей щодо гармонії в Європі та поглиблення європейської інтеграції.

Проект має на меті створити сприятливі умови для розвитку транскордонного туризму між прикордонними територіями Івано-Франківської області України та Марамурешського повіту Румунії. Саме розвиток транскордонного туризму дозволить одержати мешканцям високогірних територій додаткові доходи без значних інвестицій . Адже головне багатство краю, за яким полює турист, це його природа, традиції та культура.

Тому діяльність в рамках проекту зосереджуватиметься на таких завданнях:

Кінцевими бенефіціарами проекту є місцеві громади, що розташовані в межах прикордонних територій, туристичні підприємства та провайдери туристичних послуг, інші суб’єкти господарювання, відвідувачі обох регіонів.

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти