Туристичні маршрути Карпат стають кращими завдяки підтримці Євросоюзу

У березні 2013 року команда проекту «Без кордонів: мережа природних маршрутів у Східних Карпатах», який з червня 2012 року впроваджується в Івано-Франківській області України та повіті Марамуреш Румунії за фінансової підтримки Європейського Союзу, розпочала підготовчі роботи з комплексного покращення інфраструктури на піших туристичних стежках на території Карпатського національного природного парку.

Восени 2012 та навесні 2013 року вже було здійснено аудит чотирьох піших маршрутів: на гору Говерлу, на озеро Несамовите, на гору Хом’як та на полонину Ставний Грунь. Загальна довжина проінспектованих маршрутів складає 48.9 кілометрів. Внаслідок інспектування складено детальні звіти про маршрути з фотографіями та координатами точок, які потребують інфраструктурного покращення, а також зйомку та обробку GPS- треків усіх маршрутів.

Польові роботи на цих маршрутах планується розпочати у травні 2013 року. Вони включатимуть встановлення додаткових знакувальних стовпчиків та нанесення знаків напрямку руху, встановлення інформаційних стендів з картою маршруту та інформацію про тварин і рослин, спорудження містків на вологих ділянках стежки та перетинах з потічками, а також встановлення поручнів та східців на найбільш крутих відрізках. Крім того, на маршрутах на озеро Несамовите та на гору Хом’як буде встановлена дерев’яна вежа для спостереження за птахами висотою 6,5 м. На маршруті «Ставний Грунь» буде споруджено вежу для спостереження за ссавцями (такими як олені та кабани) висотою 10 метрів.

Проект «Без кордонів: мережа природних маршрутів в Східних Карпатах» здійснюється з червня 2012 за співфінансування Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. Метою проекту є розвиток та просування транскордонного природного туризму на охоронних територіях природних парків та прилеглих територіях, які розташовані в Івано-Франківській області України та повіті Марамуреш Румунії. Партнерами проекту з української сторони є ММГО «ЦСДІ» м. Яремче, Карпатський національний природний парк та Туристична Асоціація Івано-Франківщини, зі сторони ЄС – Асоціація «Еколоджік» та адміністрація Марамуреського гірського природного парку (Румунія).

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти