Туристичні оператори з Європи та України планують нові тури до Яремчанщини

21-29 серпня 2013 року група з десяти представників туристичних фірм з України та Румунії в рамках проекту «Без кордонів: мережа природничих маршрутів в Східних Карпатах» відвідала Яремчанщину та румунський повіт Марамуреш. Метою заходу було ознайомлення туристичних фірм з атракціями та інфраструктурою сусідніх регіонів для розробки і продажу транскордонних турів, що базуються на екологічному та природничому туризмі на території Карпатського національного природного парку та Марамуреського гірського природного парку.

Програма туру розпочалась в Румунії, в місті Вішеу-де-Сус. Головними туристичними точками тут стали вузькоколійна залізниця, яка використовується для транспортування лісу та для туристичних екскурсій. Це єдина колія такого роду в Європі, яка працює на паровій тязі. Вартість стандартної екскурсії складає 10 євро, а на кінцевій станції є ресторанчик та різні природні розваги, такі як річка, піші маршрути та водоспад.

Іншими об’єктами, які Марамуреський парк показав гостям, є піші туристські стежки та джерела мінеральних вод, яких на території парку більше ніж достатньо.

Крім природних розваг, достатно часу організатори приділили і культурному надбанню, адже Марамуреш відомий на весь світ своєю дерев’яною архітектурою та гірськими традиціями. Група відвідала монастир та декілька дерев’яних церков, в тому числі тих, що охороняються UNESCO. Одна з цих церков датована 14-м століттям!

Подібна програма була і на Яремчанщині, але зі своїми особливостями. Візит-центр Карпатського національного природного парку та демонстрований гостям науково-пізнавальний фільм справили велике враження. Піші маршрути з оновленою в рамках проекту інфраструктурою, вольєри, вежі для спостереження за тваринами – все це також було включено в програму. Був також візит на курорт Буковель, катання на велосипедах, зіп-лайн у Ворохті, та знайомство з гуцульськими традиціями та сакральною архітектурою.

Значну частину програми було приділено знайомству з місцевою туристичною інфраструктурою – готелями, пансіонами, місцевими туристичними фірмами. В обох країнах група відвідала 10 закладів прийому туристів різного розміру та цінових категорій і провела робочі зустрічі з їхніми власниками.

Яремчанський МВК активно сприяв проведенню цього заходу на території регіону. Зокрема, відділом туризму та зовнішніх зв’язків було організовано зустріч учасників туру з місцевими провайдерами туристичних послуг. Присутні обговорили основні аспекти розвитку туристичної галузі прикордонних регіонів – Марамурешу та Яремчанщини та питання зростання туристичного потенціалу обох територій, що в кінцевому результаті дозволить підвищити рівень життя місцевого населення

Проект «Без кордонів: мережа природних маршрутів в Східних Карпатах» здійснюється з червня 2012 за співфінансування Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013. Метою проекту є розвиток та просування транскордонного природного туризму на охоронних територіях природних парків та прилеглих територіях, які розташовані в Івано-Франківській області України та повіті Марамуреш Румунії. Бенефіціаром проекту з є ММГО «Центр соціальних та ділових ініціатив» з м. Яремче, партнери проекту Карпатський національний природний парк та Туристична Асоціація Івано-Франківщини, зі сторони Румунії – Асоціація «Еколоджік» та адміністрація Марамуреського гірського природного парку.

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти