Туристичні оператори з Європи та України планують нові тури до Яремчанщини

21-29 серпня 2013 року група з десяти представників туристичних фірм з України та Румунії в рамках проекту «Без кордонів: мережа природничих маршрутів в Східних Карпатах» відвідала Яремчанщину та румунський повіт Марамуреш. Метою заходу було ознайомлення туристичних фірм з атракціями та інфраструктурою сусідніх регіонів для розробки і продажу транскордонних турів, що базуються на екологічному та природничому туризмі на території Карпатського національного природного парку та Марамуреського гірського природного парку.

Програма туру розпочалась в Румунії, в місті Вішеу-де-Сус. Головними туристичними точками тут стали вузькоколійна залізниця, яка використовується для транспортування лісу та для туристичних екскурсій. Це єдина колія такого роду в Європі, яка працює на паровій тязі. Вартість стандартної екскурсії складає 10 євро, а на кінцевій станції є ресторанчик та різні природні розваги, такі як річка, піші маршрути та водоспад.

Іншими об’єктами, які Марамуреський парк показав гостям, є піші туристські стежки та джерела мінеральних вод, яких на території парку більше ніж достатньо.

Крім природних розваг, достатно часу організатори приділили і культурному надбанню, адже Марамуреш відомий на весь світ своєю дерев’яною архітектурою та гірськими традиціями. Група відвідала монастир та декілька дерев’яних церков, в тому числі тих, що охороняються UNESCO. Одна з цих церков датована 14-м століттям!

Подібна програма була і на Яремчанщині, але зі своїми особливостями. Візит-центр Карпатського національного природного парку та демонстрований гостям науково-пізнавальний фільм справили велике враження. Піші маршрути з оновленою в рамках проекту інфраструктурою, вольєри, вежі для спостереження за тваринами – все це також було включено в програму. Був також візит на курорт Буковель, катання на велосипедах, зіп-лайн у Ворохті, та знайомство з гуцульськими традиціями та сакральною архітектурою.

Значну частину програми було приділено знайомству з місцевою туристичною інфраструктурою – готелями, пансіонами, місцевими туристичними фірмами. В обох країнах група відвідала 10 закладів прийому туристів різного розміру та цінових категорій і провела робочі зустрічі з їхніми власниками.

Яремчанський МВК активно сприяв проведенню цього заходу на території регіону. Зокрема, відділом туризму та зовнішніх зв’язків було організовано зустріч учасників туру з місцевими провайдерами туристичних послуг. Присутні обговорили основні аспекти розвитку туристичної галузі прикордонних регіонів – Марамурешу та Яремчанщини та питання зростання туристичного потенціалу обох територій, що в кінцевому результаті дозволить підвищити рівень життя місцевого населення

Проект «Без кордонів: мережа природних маршрутів в Східних Карпатах» здійснюється з червня 2012 за співфінансування Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013. Метою проекту є розвиток та просування транскордонного природного туризму на охоронних територіях природних парків та прилеглих територіях, які розташовані в Івано-Франківській області України та повіті Марамуреш Румунії. Бенефіціаром проекту з є ММГО «Центр соціальних та ділових ініціатив» з м. Яремче, партнери проекту Карпатський національний природний парк та Туристична Асоціація Івано-Франківщини, зі сторони Румунії – Асоціація «Еколоджік» та адміністрація Марамуреського гірського природного парку.

Читайте також

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Установча конференція проекту «Об’єднані спадщиною»

4 February 2022

Руїни чи Свідки минулого? Установча ...

17 January 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти