Україна та Румунія стануть ближчими після відкриття пункту пропуску між Івано-Франківщиною та Марамурешем

Кордони європейських держав не повинні розділяти народи та громади – вони повинні бути умовними смугами з численними та зручними переходами. Ця теза стала лейтмотивом круглого столу, що пройшов 4 липня 2008 р. у Верховині в рамках реалізації проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії», що є частинною програми сусідства «Румунія – Україна» та співфінансується Європейським Союзом.

В роботі круглого столи взяли участь представники органів місцевого самоврядування прикордонних громад України та Румунії, представники місцевих органів виконавчої влади, громадські діячі, фахівці

У центрі уваги учасників круглого столу були питання транскордонного співробітництва та відкриття пункту пропуску Шибене-Поєніле-де-суб-Мунте на українсько-румунському державному кордоні. Були розглянуті юридичні та економічні передумови відкриття зазначеного пункту пропуску. Учасники зустрічі погодились, що відкриття зазначеного пункту пропуску відповідатиме інтересам як наших держав, так і місцевих громад по обидва боки кордону, сприятиме розвитку культурних відносин між державами та громадами, розбудові приватних відносин між громадянами обох країн, а крім того, скоротить часові та фінансові витрати громадян, котрі перетинають українсько-румунський державний кордон, посилить господарські зв’язки та збільшить товарообіг між обома державами.

Спільну підтримку також здобула теза, що пункт пропуску сприятиме розвитку міжнародного туризму та туристичної інфраструктури, покращить загальну соціально-економічну ситуацію в прикордонних громадах через створення робочих місць для місцевого населення, що запобігатиме подальшому зростанню безробіття та відтоку населення. На думку учасників круглого столу, відкриття пункту пропуску сприятиме розвитку добросусідських та взаємовигідних відносин між Україною та Румунією та розвитку міжнародної інтеграції в рамках об’єднаної Європи.

– З румунської сторони кордону проживає понад 30 тисяч етнічних українців, які зберегли українські традиції та мову – відзначив Мер Поєніле-де-суб-Мунте Степан Онча, що виголосив свій виступ украънською мовою, – Кордон проліг поміж двох українських громад. Сьогодні відкриття пункту пропуску здається утопією, але то лише на перший погляд. Перші кроки вже зроблено. В рамках проекту «Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії» вже досліджено правові аспекти та розроблено техніко-економічне обґрунтування відкриття переходу, розроблено проектну документацію Румунська сторона також зацікавлена у відкритті пункту пропуску. Свідченням цього є те, що з серпня місяця румунська громадська організація „Іван Креван” буде впроваджувати подібний проект, основним завданням проекту буде вивчення можливості відкриття пункту переходу з румунської сторони. За кошти ЄС вже прокладено 10 кілометрів асфальтової дороги у бік українського кордону. Я певен, що громади по обидва боки кордону докладуть максимум зусиль, щоб пункт переходу був відкритий.

В рамках круглого столу відбулось підписання Меморандуму між Верховинськими районною радою, районної держадміністрацією та мерією Поєніле-де-Суб-Мунте про співпрацю в напрямку відкриття пункту пропуску через українсько-румунський державний кордон. Співпраця сторін в рамках меморандуму включатиме участь у підготовці пропозиції щодо відкриття пункту пропуску, звернення до компетентних органів державної влади своїх держав, сприяння розвитку міжнародних контактів на рівні органів місцевого самоврядування, вчених, громадських та інших недержавних організацій, представників бізнесу.

Учасники круглого столу прийняли звернення до Урядів України та Румунії щодо відкриття міжнародного пункту пропуску Шибене-Поєніле-де-суб-Мунте на українсько-румунському державному кордоні. У зверненні міститься прохання до влади обох держав забезпечити прийняття рішень про відкриття міжнародного пункту, а також внести відповідні зміни до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Румунії про пункти пропуску через українсько-румунський державний кордон.

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти