ЩО Є БІОРІЗНОМАНІТТЯ ДЛЯ КОЖНОГО?..

Відібрано ініціативи, які ТАІФ планує підтримати в ході кампанії з підвищення обізнаності проекту «Карпатські Лісові школи: пілотне співробітництво для збереження природи та екологічної освіти»

Етеншн! Оприлюднюємо результати конкурсу місцевих ініціатив «Для мене біорізноманіття – це…», що був оголошений в рамках кампанії з підвищення обізнаності громад Івано-Франківщини з питань довкілля та біорізноманіття.

Як ми зазначали в умовах конкурсу, він став відповіддю на результати базового соціологічного дослідження, присвяченого неформальній екологічній освіті та компетентності населення у сфері збереження довкілля в рамках проекту. Результати дослідження показали, що більшість українських респондентів не вважають біорізноманіття цінним або ж взагалі не знайомі з цим терміном. Вони також переважно не сприймають місцеву природу як сприятливе середовище для екологічної освіти та виховання молодого покоління. Зі звітом про результати дослідження ви можете ознайомитися за посиланням https://www.taif.org.ua/wp-content/uploads/2021/04/Report_Sociological-surway_Ukr_regional-level.pdf. Повторне дослідження буде проведено після реалізації відібраних ініціатив у серпні-вересні 2021 року.

На запрошення ТАІФ взяти участь в конкурсі молодіжних ініціатив відгукнулося 12 громадських активістів, представників офіційно зареєстрованих та неформальних інститутів громадянського суспільства з десяти громад Івано-Франківської області. Ми прийняли рішення, що підтримаємо дев’ять з них, що найбільше відповідають меті проекту та завданням його кампанії з підвищення екологічної обізнаності мешканців громад Івано-Франківщини.

Кожна з підтриманих нами ініціатив спрямована на заохочення учасників освітніх заходів сприймати біорізноманіття як особисту цінність, яку вони зацікавлені підтримувати і розвивати. Екологічні акції, біопікніки, майстерні, екологічні уроки, літні табори, вуличні акції  просуватимуть головні гасла кампанії:

Вітаємо переможців, що стали партнерами ТАІФ у виконанні інформаційної кампанії:  

(1) ГО “Надвірнянський туристично-інформаційний центр”, літній табір «Мурашине літо». Екологічний табір для екоактивістів та школярів з піклуванням про екосистеми, створення природничого маршруту та освітня кампанія, спрямована на збереження мурашиних видів.

(2) ГО АМЕР Прикарпаття, ГО ЕКО-Галич, майстерня «Заповідний Бурштинський півострів: збереження та відтворення орнітофауни». Популяризація бьордвочінгу як пізнавального відпочинку для сімей та учнівських груп: спостереження за гніздуванням чапель на Касовій горі, онлайн лекції про поведінку птахів та делікатні моменти в поводженні людей з птахами у лісах, встановлення білбордів.

(3) Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Яцишин Теодозія, «FTC camp». Еко-табір на території Карпатського, Галицького та Верховинського НПП для підготовки 10 студентів практичним навичкам викладання в лісовій школі з подальшою апробацією отриманих практичних навичок інтерпретації природи для школярів. Створення та поширення навчального ролика про біорізноманіття місцевих лісів.

(4) Ямницький ліцей Ямницької сільської ради, екологічний пікнік «Не сміти – дерево посади». Челендж висадження дерев на проблемних ділянках та ознакування дерев інформаційними таблицями з цитатами з творів відомих авторів щодо цінності природи та довкілля – закликами, що «б’ють на совість».

(5) ГО «Гірський рятувальний центр»(ГРЦ)  Івано-Франківської області, акція «Біосвіт Гуцульщини». Підготовка, видання та поширення альбому з 12 розмальовок-ілюстрацій природи притаманної території НПП «Гуцульщина», та ілюстрації-приклади еко-свідомого життя людей, яке ініціатори закликають наслідувати, та пізнавальні коментарі до ілюстрацій. Розмальовки будуть презентовані під час екоакцій ГРЦ у дитячих літніх таборах на Косівщині. 

(6) Молодіжний простір “Комора” Дзвиняцької ТГ, «Еко-квест». Подорожі громадою на велосипедах з фотографуваннями у місцях природи, пошук та фотографування рідкісних рослин, презентація унікальних водойм, урочищ тощо, згідно мапи квесту; вікторини у вайбер-групах з жорстким таймінгом. Переможці будуть нагороджені брендовими сувенірами від проекту.

(7) ГО  «Верховина квітка Карпат», серія вуличних акцій Climate Cycle Tour. Вело-тур з тематичною лекцією «Ноїв ковчег» у 12 населених пунктах Верховинського, Надвірнянського та Коломийського районів щодо відповідальності кожного за незворотні кліматичні процеси та шляхи зм’якшення шкоди від зміни клімату.

(8) БО «БФ “Ти-Ангел”», майстерня вихідного дня для дітей. Акції-майстерні вихідного дня для дітей Долини і сусідніх громад: дитячі толоки, виготовлення шпаківень, годівниць, загорож для мурашників у місцях природи, під час занять будуть також доноситися цінні факти про біорізноманіття дітям у ігровій формі.

(9) Ініціативна група вчителів Верховинської ТГ, екологічний пікнік «Подаймо руку природі».  Планується екологічний пікнік з висадки саджанців цінних порід лісових дерев та флешмоб «Ні стихійним сміттєзвалищам», а також конкурс екороликів серед місцевих школярів «Я – друг природи».

Усі ідеї будуть реалізовані до 31 серпня 2020 року.

Туристична Асоціація Івано-Франківщини забезпечить не лише спільну реалізацію й співфінансування зазначених ініціатив, а й допоможе залучити інших донорів та партнерів до їх виконання через допомогу у підготовці та запуску краудфандингових кампаній.

Реліз підготовлено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Туристична Асоціація Івано-Франківщини» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Кампанія з підвищення обізнаності громадськості здійснюється в рамках проекту «Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для збереження природи та екологічної освіти», що реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства та партнерства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна (www.huskroua-cbc.eu) на 2014-2020 роки.

Проект має на меті підтримати збереження лісів у Карпатському транскордонному регіоні через модернізацію неформальної екологічної освіти, а саме діяльність лісових шкіл та підвищення обізнаності жителів місцевих громад щодо цінності збереження біорізноманіття лісів та захисту унікальних гірських екосистем Карпат. Проектом започатковано Лісову школу в Марамуреському національному гірському парку (Румунія) та розширено можливості для діяльності Лісової школи Центру спадщини Вигодської вузькоколійки (Україна). Ці школи стануть хабами позашкільної екологічної освіти в регіонах, які нетрадиційно, сучасно та цікаво інтерпретуватимуть місцеву природу, екологічну культуру та стале лісокористування для школярів, спонукаючи їх зрозуміти та відповідально ставитися до довкілля. Також в рамках проекту буде створено інноваційну інфраструктуру та інструментарій для навчання дітей та молоді, які незабаром прийматимуть відповідальні рішення, пов’язані з довкіллям, тож мають розуміти, як воно функціонує. У Вигодській громаді створюється інноваційний відкритий освітній простір для вивчення дикої природи поруч із гідрологічною пам’яткою природи болотом Ширковець, обладнаний пішохідними містками, оглядовими вежами, інтерпретаційними панелями. У Центрі спадщини Вигодської вузькоколійки невдовзі буде обладнано екологічний клас, а біля Центру споруджено інтерактивний павільйон-репродукцію елементів лісової екосистеми

Проект виконується Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини у партнерстві з Адміністрацією Марамуреського гірського природного парку (Румунія), Відділом регіонального розвитку та будівництва Долинської районної  державної адміністрації та Вигодською селищною радою (Україна) і співфінансується Європейським Союзом в рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Детальніше про проект читайте тут: https://cutt.ly/gcorVNl

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти