ЩО Є БІОРІЗНОМАНІТТЯ ДЛЯ КОЖНОГО?..

Відібрано ініціативи, які ТАІФ планує підтримати в ході кампанії з підвищення обізнаності проекту «Карпатські Лісові школи: пілотне співробітництво для збереження природи та екологічної освіти»

Етеншн! Оприлюднюємо результати конкурсу місцевих ініціатив «Для мене біорізноманіття – це…», що був оголошений в рамках кампанії з підвищення обізнаності громад Івано-Франківщини з питань довкілля та біорізноманіття.

Як ми зазначали в умовах конкурсу, він став відповіддю на результати базового соціологічного дослідження, присвяченого неформальній екологічній освіті та компетентності населення у сфері збереження довкілля в рамках проекту. Результати дослідження показали, що більшість українських респондентів не вважають біорізноманіття цінним або ж взагалі не знайомі з цим терміном. Вони також переважно не сприймають місцеву природу як сприятливе середовище для екологічної освіти та виховання молодого покоління. Зі звітом про результати дослідження ви можете ознайомитися за посиланням https://www.taif.org.ua/wp-content/uploads/2021/04/Report_Sociological-surway_Ukr_regional-level.pdf. Повторне дослідження буде проведено після реалізації відібраних ініціатив у серпні-вересні 2021 року.

На запрошення ТАІФ взяти участь в конкурсі молодіжних ініціатив відгукнулося 12 громадських активістів, представників офіційно зареєстрованих та неформальних інститутів громадянського суспільства з десяти громад Івано-Франківської області. Ми прийняли рішення, що підтримаємо дев’ять з них, що найбільше відповідають меті проекту та завданням його кампанії з підвищення екологічної обізнаності мешканців громад Івано-Франківщини.

Кожна з підтриманих нами ініціатив спрямована на заохочення учасників освітніх заходів сприймати біорізноманіття як особисту цінність, яку вони зацікавлені підтримувати і розвивати. Екологічні акції, біопікніки, майстерні, екологічні уроки, літні табори, вуличні акції  просуватимуть головні гасла кампанії:

Вітаємо переможців, що стали партнерами ТАІФ у виконанні інформаційної кампанії:  

(1) ГО “Надвірнянський туристично-інформаційний центр”, літній табір «Мурашине літо». Екологічний табір для екоактивістів та школярів з піклуванням про екосистеми, створення природничого маршруту та освітня кампанія, спрямована на збереження мурашиних видів.

(2) ГО АМЕР Прикарпаття, ГО ЕКО-Галич, майстерня «Заповідний Бурштинський півострів: збереження та відтворення орнітофауни». Популяризація бьордвочінгу як пізнавального відпочинку для сімей та учнівських груп: спостереження за гніздуванням чапель на Касовій горі, онлайн лекції про поведінку птахів та делікатні моменти в поводженні людей з птахами у лісах, встановлення білбордів.

(3) Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Яцишин Теодозія, «FTC camp». Еко-табір на території Карпатського, Галицького та Верховинського НПП для підготовки 10 студентів практичним навичкам викладання в лісовій школі з подальшою апробацією отриманих практичних навичок інтерпретації природи для школярів. Створення та поширення навчального ролика про біорізноманіття місцевих лісів.

(4) Ямницький ліцей Ямницької сільської ради, екологічний пікнік «Не сміти – дерево посади». Челендж висадження дерев на проблемних ділянках та ознакування дерев інформаційними таблицями з цитатами з творів відомих авторів щодо цінності природи та довкілля – закликами, що «б’ють на совість».

(5) ГО «Гірський рятувальний центр»(ГРЦ)  Івано-Франківської області, акція «Біосвіт Гуцульщини». Підготовка, видання та поширення альбому з 12 розмальовок-ілюстрацій природи притаманної території НПП «Гуцульщина», та ілюстрації-приклади еко-свідомого життя людей, яке ініціатори закликають наслідувати, та пізнавальні коментарі до ілюстрацій. Розмальовки будуть презентовані під час екоакцій ГРЦ у дитячих літніх таборах на Косівщині. 

(6) Молодіжний простір “Комора” Дзвиняцької ТГ, «Еко-квест». Подорожі громадою на велосипедах з фотографуваннями у місцях природи, пошук та фотографування рідкісних рослин, презентація унікальних водойм, урочищ тощо, згідно мапи квесту; вікторини у вайбер-групах з жорстким таймінгом. Переможці будуть нагороджені брендовими сувенірами від проекту.

(7) ГО  «Верховина квітка Карпат», серія вуличних акцій Climate Cycle Tour. Вело-тур з тематичною лекцією «Ноїв ковчег» у 12 населених пунктах Верховинського, Надвірнянського та Коломийського районів щодо відповідальності кожного за незворотні кліматичні процеси та шляхи зм’якшення шкоди від зміни клімату.

(8) БО «БФ “Ти-Ангел”», майстерня вихідного дня для дітей. Акції-майстерні вихідного дня для дітей Долини і сусідніх громад: дитячі толоки, виготовлення шпаківень, годівниць, загорож для мурашників у місцях природи, під час занять будуть також доноситися цінні факти про біорізноманіття дітям у ігровій формі.

(9) Ініціативна група вчителів Верховинської ТГ, екологічний пікнік «Подаймо руку природі».  Планується екологічний пікнік з висадки саджанців цінних порід лісових дерев та флешмоб «Ні стихійним сміттєзвалищам», а також конкурс екороликів серед місцевих школярів «Я – друг природи».

Усі ідеї будуть реалізовані до 31 серпня 2020 року.

Туристична Асоціація Івано-Франківщини забезпечить не лише спільну реалізацію й співфінансування зазначених ініціатив, а й допоможе залучити інших донорів та партнерів до їх виконання через допомогу у підготовці та запуску краудфандингових кампаній.

Реліз підготовлено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Туристична Асоціація Івано-Франківщини» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Кампанія з підвищення обізнаності громадськості здійснюється в рамках проекту «Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для збереження природи та екологічної освіти», що реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства та партнерства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна (www.huskroua-cbc.eu) на 2014-2020 роки.

Проект має на меті підтримати збереження лісів у Карпатському транскордонному регіоні через модернізацію неформальної екологічної освіти, а саме діяльність лісових шкіл та підвищення обізнаності жителів місцевих громад щодо цінності збереження біорізноманіття лісів та захисту унікальних гірських екосистем Карпат. Проектом започатковано Лісову школу в Марамуреському національному гірському парку (Румунія) та розширено можливості для діяльності Лісової школи Центру спадщини Вигодської вузькоколійки (Україна). Ці школи стануть хабами позашкільної екологічної освіти в регіонах, які нетрадиційно, сучасно та цікаво інтерпретуватимуть місцеву природу, екологічну культуру та стале лісокористування для школярів, спонукаючи їх зрозуміти та відповідально ставитися до довкілля. Також в рамках проекту буде створено інноваційну інфраструктуру та інструментарій для навчання дітей та молоді, які незабаром прийматимуть відповідальні рішення, пов’язані з довкіллям, тож мають розуміти, як воно функціонує. У Вигодській громаді створюється інноваційний відкритий освітній простір для вивчення дикої природи поруч із гідрологічною пам’яткою природи болотом Ширковець, обладнаний пішохідними містками, оглядовими вежами, інтерпретаційними панелями. У Центрі спадщини Вигодської вузькоколійки невдовзі буде обладнано екологічний клас, а біля Центру споруджено інтерактивний павільйон-репродукцію елементів лісової екосистеми

Проект виконується Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини у партнерстві з Адміністрацією Марамуреського гірського природного парку (Румунія), Відділом регіонального розвитку та будівництва Долинської районної  державної адміністрації та Вигодською селищною радою (Україна) і співфінансується Європейським Союзом в рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Детальніше про проект читайте тут: https://cutt.ly/gcorVNl

Читайте також

Установча конференція проекту «Об’єднані спадщиною»

4 February 2022

Руїни чи Свідки минулого? Установча ...

17 January 2022

Конспекти уроків до посібника вчителям ...

17 December 2021

СЛІДАМИ ПЕРШОВІДКРИВАЧІВ Go52

30 September 2021

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти