Європейський Союз виказує високу зацікавленість у розвитку транскордонного туризму на Івано-Франківщині

18 лютого гостем Івано-Франківського прес-клубу став дипломат Дірк Шюбель – Перший секретар, керівник відділу політики, преси та інформації Представництва Європейської Комісії в Україні та Білорусі. Співдоповідачем п.Шюбеля став п.Роман Комарницький – Голова правління Туристичної Асоціації Івано-Франківщини. Мова йшла про перебіг цікавого проекту, що його втілює Асоціація від липня 2007 року. Проект полягає у створенні транскордонної мережі розвитку та просуванні туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії.

Фінансує проект Європейський Союз в рамках Програми сусідства «Румунія-Україна». Діяльність проекту розраховано на 20 місяців. Основними партнерами виступають: з українського боку – Івано-Франківська обласна державна адміністрація та Карпатський національний природний парк, а з румунського – Асоціація «ЕкоЛоджік».

У розмові з журналістами п.Шюбель підкреслив: «Для Європейського Союзу особливо цінним є те, що проект створить сприятливі умови для розвитку транскордонного туризму між прикордонними територіями Івано-Франківської області України та сусідніми територіями Румунії. Це дасть можливість мешканцям гірських територій отримати додаткові доходи без значних інвестицій – і значно покращити соціально-економічну ситуацію в регіоні».

Території по обидва боки кордону мають багато спільних особливостей, тут проживають громади етнічних гуцулів, які мають спільну історію та традиції, але були розділені протягом майже 70 років суворим прикордонним режимом, що діяв в Радянському Союзі. Але навіть зараз, щоб завітати в гості один до одного, родини змушені подорожувати декілька сотень кілометрів в об’їзд. Слід відзначити, що можливості розвитку транскордонного туризму між Україною та Румунією досі не досліджувалися. Як зазначив Роман Комарницький: «Саме такий туризм може відіграти роль каталізатора для започаткування спільної господарської діяльності між представниками громад цих регіонів, сприятиме покращенню взаєморозуміння між місцевими громадами по обидва боки кордону й таким чином забезпечить досягнення цілей щодо гармонії в Європі та поглиблення європейської інтеграції».

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти