Презентація нових продуктів для Івано-Франківської області України та повіту Марамуреш Румунії

12 грудня 2008 р. в м. Яремче відбулось чергове засідання Наглядової ради проекту«Створення транскордонної мережі розвитку та просування туризму між Івано-Франківською областю України та повітом Марамуреш Румунії»

У ході засідання Наглядової ради розглянуті поточні питання .впровадження проекту. Зокрема, обговорено питання створення Екотуристичного візит-центру в Яремче та підготовки його до відкриття. На сьогодні повністю завершені зовнішні роботи до кінця 2008 р. будуть завершені роботи з облаштування візит-центру. З огляду на це, було вирішено відкрити візит-центр для перших відвідувачів у січні 2009 р. в період Різдвяних свят.

Розглянуто також комплекс питань, пов’язаних з відкриттям пункту пропуску в районі Шибене-Понеіле-де-суб-Мунте на українсько-румунському державному кордоні. Як було повідомлено на засіданні, Туристична Асоціація Івано-Франківщини надіслала до Кабінету Міністрів України звернення та меморандум, ухвалені представниками прикордонних українських та румунських громад у липні 2008 року на круглому столі у селищі Верховина, а також попереднє техніко-економічне обґрунтування відкриття пункту пропуску. У відповіді Міністерства закордонних справ України, що надійшла до Туристичної Асоціації Івано-Франківщини, повідомлено, що пункт пропуску «Шибене-Поєніле-де-суб-Мунте» не входить до переліку пунктів пропуску через українсько-румунський державний кордон, відкритих для міжнародного сполучення, що вимагатиме внесення змін до Угоди між Урядами України та Румунії про пункти пропуску через українсько-румунський державний кордон від 2 лютого 2006 р. й тому вирішення порушеного питання потребує подальшого доопрацювання на урядовому рівні. Разом з тим, МЗС вважає за доцільне з’ясувати реакцію офіційного Бухареста на спільне звернення місцевих громад. На засіданні Наглядової ради було вирішено: звернутись до Президента та Кабінету Міністрів України з листом, в якому навести конкретні аргументи щодо важливості відкриття міжнародного пункту пропуску

Як зазначив у виступі на засіданні Наглядової ради голова Верховинської РДА Петро Кермощук,. розвиток туризму визначений пріоритетним напрямком для Верховинського району. Один із заступників голови РДА спеціалізується на питаннях туризму та інвестиційних проектів. У найближчий час буде вирішено питання створення Верховинського природного парку та відкриття у с. Красник центру з використанням досвіду Екотуристичного візит-центру в м. Яремче.

На засіданні було презентовано програмне забезпечення для сенсорних інформаційних кіосків, які будуть встановлені у Івано-Франківську, Коломиї, Яремчі, Верховниі та Бая-Маре (Румунія). Також Наглядова рада затвердила план роботи на наступний період.

Читайте також

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Установча конференція проекту «Об’єднані спадщиною»

4 February 2022

Руїни чи Свідки минулого? Установча ...

17 January 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти