2 нові проекти Туристичної Асоціації – 1 жовтня відбулася офіційна Церемонія підписання грантових контрактів у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020».

1 жовтня 2019 року в Івано-Франківській обласній державній Адміністрації відбулася офіційна Церемонія підписання грантових контрактів у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020». На подію завітав Арон Сокач, директор Спільного технічного секретаріату Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна (HU-SK-RO-UA).

Підписантом одразу двох проектів – «52 способи життя в Карпатах: відродження традиційної культури праці» та «Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для охорони природи та екологічної освіти» – стала Оксана Федорович, голова Туристичної асоціації Івано-Франківщини.

Перший проект – «52 способи життя в Карпатах: відродження традиційних культур праці» спрямований на збільшення відвідуваності і створення нових джерел доходу для прикордонних громад Івано-Франківської області України, а також повіту Сату-Маре Румунії, Кошицького краю Словаччини та регіону АБА Угорщини шляхом створення й популяризації унікальних туристичних продуктів та досвіду, заснованих на живій спадщині Карпатських регіонів (традиційній кулінарії, зникаючих способах життя, культурах праці).

В рамках проекту передбачається створити 52 унікальних продукти (тури) живої спадщини. Всі тури будуть об’єднані в спільний транскордонний маршрут та представлені через пакет електронних засобів віртуальних подорожей – он-лайн музей Карпатської живої спадщини та мобільний віртуальний гід. Проектом буде створено інтерпретаційні документальні фільми про Карпатські традиційні культури праці та життєві історії, які можуть бути втрачені або забуті; організовано міжнародний форум партнерів Карпатської живої спадщини на тему інновацій, дизайну та творчості у сфері туризму, заснованого на спадщині; проведено транскордонну експедицію блогерів та ознайомчий візит туроператорів для популяризації традиційних Карпатських дестинацій.

Другий проект – «Карпатські лісові школи» має на меті підтримати практики збереження лісів у прикордонному регіоні Карпат шляхом покращення екологічної освіти через діяльність Лісових шкіл та підвищення обізнаності місцевих громад про значення збереження біорізноманіття лісів та захисту унікальних карпатських гірських екосистем.

Проектом будуть створені дві пілотні Лісові школи – екологічні освітні центри по обидва боки кордону (с. Новий Мізунь Вигодської ОТГ, Україна та м. Вішеу де Сус, повіт Марамуреш, Румунія). В рамках проекту планується провести інтенсивну кампанію з підвищення рівня обізнаності щодо біорізноманіття, створити інноваційну інфраструктуру та мережу спеціалістів, що займаються природоохоронною діяльністю. Проект продемонструє взаємозв’язок здоров’я лісових екосистем та соціально-економічного добробуту, що відображається на місцевій практиці та поведінці мешканців та відвідувачів.

#huskroua #enicbc #CarpathianForestSchool #52lifestyles

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти