ДЛЯ МЕНЕ БІОРІЗНОМАНІТТЯ – ЦЕ…

Етеншн! Туристична Асоціація Івано-Франківщини (ТАІФ) оголошує конкурс молодіжних ініціатив з підвищення екологічної обізнаності мешканців громад

До участі в конкурсі запрошуємо молодіжні ОГС, ініціативні групи громадських активістів, заклади дошкільної, загальноосвітньої та вищої освіти, для яких збереження лісів, довкілля та біорізноманіття не є заїждженими фразами зі стрічок новин. Перевага надаватиметься організаціям, закладам та ініціативним групам з громад, що охоплюють населені пункти зі статусом гірських Косівського, Івано-Франківського, Калуського, Коломийського, Надвірнянського та Верховинського районів Івано-Франківської області.

Конкурс є відповіддю на результати базового соціологічного дослідження, присвяченого неформальній екологічній освіті та компетентності населення у сфері збереження довкілля, що проводилося у серпні-грудні 2020 року в рамках проекту ТАІФ «Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для збереження природи та екологічної освіти» серед  мешканців гірських поселень Івано-Франківської області України й повіту Марамуреш Румунії. Результати дослідження показали, що більшість українських респондентів не вважають біорізноманіття цінним або ж взагалі не знайомі з цим терміном. Вони також переважно не сприймають місцеву природу як сприятливе середовище для екологічної освіти та виховання молодого покоління. Повторне дослідження буде проведено після реалізації відібраних ініціатив у серпні-вересні 2021 року.

Для участі в конкурсі заповніть, будь ласка, електронну форму за посиланням: https://forms.gle/aVGNYTf8ngM7DcSi7.   Максимальна сума витрат для одної ініціативи – 15 000 гривень. В межах конкурсу ми можемо підтримати до 10 ініціатив (не більше, ніж одну ініціативу в одній громаді).

Кінцева дата подання заявок – 7 травня 2021 р.

ТАІФ підтримає ініціативи найбільш відповідні цим критеріям:

Результати конкурсу будуть оголошені після 17 травня 2021 року на веб-сайті ТАІФ та його Facebook сторінці.

Усі ідеї мають бути реалізовані до 31 серпня 2021 року.

У випадку питань пишіть в особисті повідомлення сторінці у Facebook Carpathian Forest Schools або ж звертайтесь за емейлом: office@www.taif.org.ua.

Підтримані ініціативи мають доносити такі основні меседжі:

Цей перелік не є вичерпним, ви можете запропонувати свої ціннісні повідомлення, що апелюють до особистого досвіду, потреб, свідомості, пам’яті чи емоцій близьких усім і кожному і стосуються теми й мети цього конкурсу.

Формати та концепції ініціатив, які ми підтримаємо: одноразові чи кілька разові вуличні акції, офлайн чи онлайн флешмоби, FB чи Instagram кампанії, квести, екологічні пікніки, молодіжні дебати, короткі промо-відео, створення скетчів та контенту для ліфлетів та постерів, краудфандингові кампанії, толоки, інші заходи, що відповідають меті й доносять основний меседж Вашої ініціативи.

Ми не зможемо підтримати

Оголошення підготовлено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Туристична Асоціація Івано-Франківщини» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Кампанія з підвищення обізнаності громадськості здійснюється в рамках проекту «Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для збереження природи та екологічної освіти», що реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства та партнерства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна (www.huskroua-cbc.eu) на 2014-2020 роки.

Проект «Карпатські лісові школи» має на меті підтримати збереження лісів у Карпатському транскордонному регіоні через модернізацію неформальної екологічної освіти, а саме діяльність лісових шкіл та підвищення обізнаності жителів місцевих громад щодо цінності збереження біорізноманіття лісів та захисту унікальних гірських екосистем Карпат. Проектом започатковано Лісову школу в Марамуреському національному гірському парку (Румунія) та розширено можливості для діяльності Лісової школи Центру спадщини Вигодської вузькоколійки (Україна). Ці школи стануть хабами позашкільної екологічної освіти в регіонах, які нетрадиційно, сучасно та цікаво інтерпретуватимуть місцеву природу, екологічну культуру та стале лісокористування для школярів, спонукаючи їх зрозуміти та відповідально ставитися до довкілля. Також в рамках проекту буде створено інноваційну інфраструктуру та інструментарій для навчання дітей та молоді, які незабаром прийматимуть відповідальні рішення, пов’язані з довкіллям, тож мають розуміти, як воно функціонує. У Вигодській громаді створюється інноваційний відкритий освітній простір для вивчення дикої природи поруч із гідрологічною пам’яткою природи болотом Ширковець, обладнаний пішохідними містками, оглядовими вежами, інтерпретаційними панелями. У Центрі спадщини Вигодської вузькоколійки невдовзі буде обладнано екологічний клас, а біля Центру споруджено інтерактивний павільйон-репродукцію елементів лісової екосистеми. Детальніше про проект читайте тут: https://cutt.ly/gcorVNl

Читайте також

Установча конференція проекту «Об’єднані спадщиною»

4 February 2022

Руїни чи Свідки минулого? Установча ...

17 January 2022

Конспекти уроків до посібника вчителям ...

17 December 2021

СЛІДАМИ ПЕРШОВІДКРИВАЧІВ Go52

30 September 2021

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти