Руїни чи Свідки минулого? Установча конференція проекту «Об’єднані спадщиною»

27 січня 2022 року відбудеться установча конференція проекту «Об’єднані спадщиною: збереження історичної спадщини фортеці Пнів в Україні та фортеці Ардуд в Румунії з метою розвитку туризму». Головними завданнями конференції є (1) презентувати актуальний стан наукових досліджень та вишукувальних робіт щодо замків у с. Пнів (Україна) та у м. Ардуд (Румунія) в контексті подальшої підготовки концепції інтерпретації їх спадщини, інтегрованого плану управління Фортецею Пнів та розробки технічних засобів інтерпретації цих об’єктів; (2) генерувати теми щодо інтерпретації об’єкта замкової спадщини «Фортеця Пнів».

В ході конференції будуть представлені результати такої діяльності та вже наявні практики застосування спадщини середньовічної фортеці Ардуд в Румунії, який презентує румунський партнер проекту – муніципалітет Ардуд у повіті Сату-Маре. Українська команда презентує виявлені результати досліджень пам’ятки архітектури національного значення XV ст. у с. Пнів Надвірнянського району Івано-Франківської області України «Пнівський замок».

Ексклюзивним спікером події виступить Еліза Марін (Eliza Marin), координатор Європейської Асоціації інтерпретації спадщини Interpret Europe в Румунії. Вона сфокусує увагу учасників на відомих практиках інтерпретації місць спадщини у країнах Європи, у зв’язку саме з їхніми замками та їх історією.

Очікується, що учасники конференції обговорять презентований досвід та згенерують можливі теми (ідеї) для створення концепції інтерпретації об’єкта спадщини в Україні. Тобто ця, транскордонна зустріч стане нагодою зібрати найнесподіваніші, навіть провокативні ідеї, які можна буде використати при підготовці концепції інтерпретації спадщини, що покликана створити унікальний досвід відвідувачів навколо тематики, пов’язаної з фортецею Пнів. Саме концепція стане основою для підготовки Плану управління Центром спадщини «Фортеця Пнів», що буде запроектований в межах проекту.

Інтерпретаційні засоби майбутнього Центру охоплять різноманітні новітні й традиційні інтерпретаційні техніки, починаючи з інтерактивних екскурсій і завершуючи мультимедіа останніх поколінь. В результаті проекту планується створити добре структуровану, практичну, інтерактивну систему інтерпретації. Вона сприятиме загальному поглибленню розуміння спадщини та підвищить у свідомості відвідувачів цінність минулого, яку необхідно зберегти й примножити для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Проект «Об’єднані спадщиною» 2SOFT/2.1/169 реалізується Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини у партнерстві з Пасічнянською сільською радою (Україна), Муніципалітетом м. Ардуд та Торгово-промисловою палатою Сату-Маре (Румунія) за співфінансування ЄС в рамках Спільної операційної програми Європейського інструменту сусідства Румунія – Україна 2014-2020. Загальний бюджет проекту, що триватиме з 23 грудня 2020 до 22 квітня 2023 року, складає 496 811,12 Євро, що відповідає близько 16 643 000,00 гривням, грантова частина складає 444 195,10 Євро (близько 14 880 536 гривень).

Діяльність проекту покликана інтегрувати культурну спадщину громад в місцеву економіку, зробивши її передумовою сталого розвитку. Відповідно, в рамках проекту передбачається виготовлення ряду концептуальних та технічних документів, що мають забезпечити розумне управління та використання цільових об’єктів спадщини. Зокрема, планується виготовити проект будівництва центру інтерпретації спадщини Пнівського замку як ключової атракції для відвідувачів, а також розробити план управління об’єктом спадщини, спираючись на концепцію його інтерпретації. Інфраструктурна складова проекту передбачає конкретні заходи із збереження обох пам’яток та гарантування безпеки їх відвідувачів. Також передбачається виготовити науково-проектну документацію для консервації руїн замку. В Ардуді буде закуплено та встановлено потужні осушувачі для контролю за вологістю повітря та вентиляції, встановлено наземне освітлення в галереях фортеці, покладено кам’яну бруківку та відремонтовано вхідні ворота фортеці; в той же час у Пневі передбачається розмістити інтерпретаційні / інформаційні щити та встановити зовнішнє освітлення руїн замку.

В рамках м’якого компоненту проекту відбудуться транскордонні міжнародні професійні майстерні за участю  істориків, архітекторів, фахівців у сферах  збереження спадщини та інформаційних технологій, тренінги для місцевих стейкхолдерів в Ардуді, взаємні поїздки для обміну досвідом, спільна навчальна поїздка до Ірландії, міжнародні фестивалі середньовічної культури та Міжнародний форум партнерів, об’єднаних спадщиною. Окрім цього, партнери проекту підготують туристичні путівники та мапи / схеми фортець, а також випустять промоційні відео-ролики.

Детальна інформація про проект – на офіційному веб-сайті головного партнера проекту та на спільній FB сторінці проекту.

Проект програми конференції та форма реєстрації для участі в конференції.

Контактна особа – Ірина Новосільська, директор проекту, тел. (0342) 542950, e-mail: office@taif.org.ua.

Ця публікація представлена за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність ГО «Туристична асоціація Івано-Франківщини» і вона ні в якому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020 (www.ro-ua.net).

Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти