Відбувся навчальний візит партнерів з Румунії до України в рамках проекту «Об’єднані спадщиною»

З 8 по 11 вересня проходив навчальний візит (тур) партнерів з Румунії до України проекту «Об’єднані спадщиною: збереження історичного спадку фортеці Пнів в Україні та фортеці Ардуд в Румунії з метою розвитку туризму» 2SOFT/2.1/169, що виконується Туристичною асоціацією Івано-Франківщини у партнерстві з Пасічнянською сільською радою (Україна), Муніципалітетом м. Ардуд та Торгово-промисловою палатою Сату-Маре (Румунія) за співфінансування ЄС в рамках Спільної операційної програми Європейського інструменту сусідства Румунія – Україна 2014-2020. Загальний бюджет проекту, що триватиме до 22 жовтня 2022 року, складає 496 811,12 Євро, що відповідає близько 16 643 000,00 гривням, грантова частина складає 444 195,10 Євро (близько 14 880 536 гривень).

В турі взяли участь представники місцевих органів влади міста Ардуд в повіті Сату-Маре Румунії, відповідальних за збереження об’єктів спадщини, працівники культурних установ та дослідники, що займаються питаннями управління та інтерпретації спадщини, організації з розвитку туризму та збереження спадщини, персонал університетських та академічних установ. Всі вони активно долучаються до діяльності проекту в Румунії та будуть головними бенефіціарами його результатів, в т.ч. як управлінці, зберігачі або відвідувачі фортеці Ардуд, туристичний потенціал якої буде розвинений в ході проекту.

Під час візиту партнери з Румунії ознайомились зі спадщиною Яремчанської, Вигодської та Галицької громад та можливостями культурного туризму в місті Івано-Франківськ.

Впродовж навчального візиту румунські партнери мали змогу більше дізнатись про місцеву спадщину та практики її збереження та застосування у питаннях місцевого розвитку. Тур включав відвідини Екотуристичного візит-центру КНПП у місті Яремче та Центру спадщини Вигодської вузькоколійки у Вигодській громаді, що є унікальними інтерпретаційними об’єктами Івано-Франківської області, пов’язаними з природною та культурною спадщиною громад. Ці об’єкти – приклад того, як за допомогою сучасних методів інтерпретації затримувати відвідувача в громаді й таким чином спонукати розвиток сектора відвідуваності (галузі проживання, харчування, розваг тощо).

Учасники туру мали змогу відвідати територію Пнівського замку у Пасічнянській громаді Надвірнянського району, ознайомилися з планами проекту, в т.ч. перспективами створення Центру інтерпретації спадщини фортеці Пнів, що має бути спроектований в ході проекту.

Відвідавши місто Надвірну, вони зустрілися з місцевими активістами, інтерпретаторами та зберігачами замкової спадщини у «Клубі Замку Краснодвір», головною метою якого є відродження замкової спадщини міста Надвірної, залучення місцевих активістів до її інтерпретації, та залучення фінансування для її збереження та презентації. Під час зустрічі було презентовано результати діяльності Клубу, мистецькі, культурні та промоційні ініціативи.

Румунські партнери також ознайомились з можливостями культурного туризму в місті Івано-Франківськ через прогулянки з гідом та захоплюючі аудіоекскурсії історичним центром.   

Екскурсії були сфокусовані на об’єктах архітектурної спадщини центральної частини міста, якими є Станіславівська фортеця з Фортечною галереєю «Бастіон», провулок Фортечний, Музей мистецтв Прикарпаття (колишній костел єзуїтів), Катедральний собор. Не менш вагомою частиною туру став візит до комплексу колишнього палацу Станіслава Потоцького з брамами, під час якого учасники мали змогу відвідати міський «Центр мистецьких креацій», розташований на території Палацу Потоцьких,  ознайомитися з концепцією майбутнього розвитку цього об’єкту спадщини та дізнатись про діяльність проекту «Назад до наших спільних коренів», що реалізується виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради.

Вражаючими об’єктами огляду для учасників делегації стали руїни Галицької фортеці в м. Галич, Біблійного саду та замку в містечку Маріямпіль Дубівецької громади, з краєвидом на Дністровський каньйон.

Під час навчального візиту румунські колеги отримали багато цінних особистих контактів, разом з українськими партнерами згенерували цікаві ідеї з інтерпретації місцевих замків, завдяки знанням та досвіду, отриманому в ході туру, та обговорили з ними рішення схожих проблем у своїй громаді. Нові знайомства та набуті знання стали основою для майбутньої співпраці.

Довідково: Проект «Об’єднані спадщиною: збереження історичного спадку фортеці Пнів в Україні та фортеці Ардуд в Румунії з метою розвитку туризму» має на меті збільшити економічні та соціальні можливості місцевих громад шляхом використання туристичного потенціалу культурних надбань громад по різний бік кордону, цим самим забезпечивши їх збереження та стале використання, спираючись на культурну та історичну спадщину фортеці Ардуд на північному заході Румунії та Пнівської фортеці на заході України.

Більше про проект: https://www.taif.org.ua/news/sharing-heritage-start/

Ця публікація представлена за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність ГО «Туристична асоціація Івано-Франківщини» і вона ні в якому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020 (www.ro-ua.net).

Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.

Читайте також

Третє засідання Наглядової ради проекту ...

1 May 2023

Відбулася навчальна поїздка партнерів з ...

26 September 2022

Мешканці цільових громад України та ...

29 July 2022

Відбулася міжнародна конференція «Форум інновацій ...

29 July 2022

Натхненні ідеї, унікальні рішення, сталі результати

ПІДТРИМАЙТЕ НАС

Наші
контакти